Devrek kongresinde gelenek bozuldu, karşı liste çıkarıldı

Devrek kongresinde gelenek bozuldu, karşı liste çıkarıldı

Devrek kongresinde gelenek bozuldu, karşı liste çıkarıldı

Devrek Ak Parti İlçe Kongresi gergin başladı. Genel Merkrzin tek adaylı seçim hasasiyetine karşın muhalif grup mevcut başkanın karşısında aday çıkardı. 

Kongreye listesi ile gelen Semih Kahar, kongrenin gerilmesine neden olurken, diğer aday Mustafa Taşçı’nın Serdar Kelebek’in listesine girmesi dikkat çekti. 

AK Parti Devrekte 6. Olağan ilçe kongresini gerçekleştirdi.
Zonguldakın Devrek ilçesinde 6. gerçekleştirilen ilçe olağan kongresinde AK Partili siyasiler bir araya gelerek yeni ilçe başkanını seçmek için sandığa gittiler.
Divan heyetinin Başkan Ali Temurun üstlendiği kongreye saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan kongrede AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu ve Hüseyin Özbakırın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, ilçe belediye başkanları, belde belediye başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve yüzlerce partili hazır bulundu. Kongrede yapılan konuşmaların ardından delegelerin oylarını kullanması ile sona erdi. Delegelerin oylarının tamamını alan mevcut başkan Serdar Kelebek yeniden Devrek AK Parti ilçe başkanı seçildi.
Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen ve AK Parti Genel Merkezinden alınan tek adayla kongreye gidilmesi kararına rağmen divan heyetine listesini sunan başkan adayı Semih Kaharın listesi seçim tüzüğü kurallarına uymadığı için listesi divan heyetinin oy birliği ile kabul edilmedi.

haber

haber

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER