Devrek örgütü, CHP Genel Merkezi'ne karşı geliyor!

Devrek örgütü, CHP Genel Merkezi'ne karşı geliyor!

Devrek örgütü, CHP Genel Merkezi'ne karşı geliyor!

CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, 31 Mart seçimlerinde yapılacak olan yerel seçimlerde tek başvuru da bulunan adayın arkasında olacaklarını söyledi.
Bilindiği gibi Songül Saraç’ın da Genel Merkez tarafından Ankara’ya davet edildiği ve başvuruda bulunduğu yönünde ki bilgilerin ardından tepkisini dile getiren Bükrü: “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Genel Merkezimiz tarafından belirlenen başvuru takvimi 1 Ekim 2018 ve 19 Ekim 2018 tarihleri arasında olduğunu açıklamış daha sonra süreyi 26 Ekim 2018 tarihine uzatılmıştır;
Belirlenen süre içinde Devrek Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak İlçe Teşkilatımıza Sayın Çetin Bozkurt müracaat etmiştir.
Aday adaylığı başvurusunda başka bir kişi bulunmadığı için 26.10.2018 tarihinde yönetim kurulu toplanmış ve bu toplantı sonucunda  da  tek aday olarak başvuran Sn. Çetin Bozkurt’un adaylığı oybirliğiyle kabul edilmiştir.
Bilindiği gibi başvurunun  yapılacağı tek yer ilçe başkanlığıdır. Ancak gelinen bu süreçte partimizin seçim takvimi ve temayülleri hiçe sayılarak, başka girişimlerin de yapıldığını basından öğrenmiş bulunmaktayız. 
Devrek CHP İlçe yönetimi  ve  il yönetimi olarak, Sayın Çetin Bozkurt lehinde aldığımız bu kararın ve attığımız imzaların  arkasında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 22:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48