“Dişeti Hastalıkları ve Tedavileri” anlatıldı

“Dişeti Hastalıkları ve Tedavileri” anlatıldı

“Dişeti Hastalıkları ve Tedavileri” anlatıldı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı,  Periodontoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Ballı tarafından Zonguldak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde,  diş hekimlerine yönelik “dişeti hastalıkları ve tedavileri” başlıklı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Dr. Ballı: “Hekimlerin yapacağı uygun tedaviler ile hastaların kendilerinin uygulayacağı ağız bakım prosedürleriyle sağlıklı ağız ve dişlere sahip olmak mümkün.”
Ağız ve Diş Sağlığı Etkinlikleri kapsamında gerçekleşen toplantıda konuşan Dr. Ballı, dişeti hastalıklarının hem fonksiyonel hem de estetik bozukluklara neden olduğunu belirtirken, hekimlerin yapacağı uygun tedaviler ve hastaların kendilerinin uygulayacağı ağız bakım prosedürleriyle sağlıklı ağız ve dişlere sahip olmanın mümkün olacağının altını çizdi. Dişetindeki iltihabi hastalıkların giderilmesinden sonra hastanın estetik kaygılarının uygulanacak cerrahi işlemler ile son bulabileceğine değinen Ballı, “böylelikle motivasyonları artan hastalar ile hekimler arasındaki uyum artacaktır.  Dolgu ya da protetik tedaviler öncesi uygulanacak klinik ve cerrahi müdahaleler sonrasında hastalara daha estetik bir gülüş kazandırılabilecektir” diye konuştu.

Toplantı,  dişetinde estetik problemlere neden olan bozukluklar ve bunların tedavisine yönelik uygulamaların sunum eşliğinde anlatılması ve vakalar eşliğinde dişeti cerrahisine yönelik güncel yaklaşımlar ile ilgili bilgiler verilmesi ile devam etti.
Zonguldak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi ve diş hekimlerinin katıldığı bilgilendirme toplantısı, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması, Başhekim Dr. Emre Erbaycu tarafından Doç. Dr. Umut Ballı’ya günün anısına plaket verilmesiyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48