Duygulandıran vefa

Duygulandıran vefa

Duygulandıran vefa

Çaycuma Belediye Meclisi ekim ayı olağan toplantısı Belediye meclis Salonu’nda yapıldı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı saygı duruşunda bulunulmasının ardından, eylül ayı içinde yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Kantarcı, yapımı devam eden Çaycuma Belediye kompleksinin çok önemli bir proje olduğunu belirterek, “Bu dönemin en önemli eserlerinden birisi olan belediye kompleksimizin inşaatında son aşamaya gelmiş durumdayız. Umuyorum yeni yıl girmeden bu binaya taşınmış olacağız” dedi.
 
SPOR MERKEZİ EN ÇOK BEKLENEN PROJEMİZ
Çaycuma belediye kompleksinin yakınında, Vadi Evlerinin bitişiğindeki spor merkezi inşaatının da sürdüğünü hatırlatan Başkan Kantarcı, “İçinde kapalı yüzme havuzu barındıran büyük spor tesisi. Bunun da kaba inşaatı o da çok uzun sürmeden kaba inşaatını bitirmiş olacağız.  Ayrıca, Kent asansörü projemiz var. Çok beklenen bir projemiz. Çarşı merkezi ile hastane bölgesini birbirine bağlayacak olan asansör projemiz. Bununla ilgili de her türlü hazırlıklarımız tamamlandı. Burayı da bahsettiğim son iki inşaattan çok önce yetişirse açmayı planlıyoruz” diye konuştu.
 
YAŞAM PARK’IN BİRİNCİ ETABINI KIŞA GİRMEDEN AÇACAĞIZ
Yaşam Park Alanı projesiyle ilgili bilgiler de veren Başkan Kantarcı, “Filyos Çayı’nın kenarında geldiğimiz günden beri düğün salonunun olduğu yerden başlayarak kuzeye doğru güzel düzenlemeler yaptık. Önce pazaryerini taşıdık. Sonra halı sahayı oradan kaldırdık. Arkadaşlarımız onun malzemesini ziyan etmedi. Normalde çöpe atılması gereken halı sahayı Yaşam Park Alanı’nda değerlendirerek çok güzel bir futbol sahası hâkline dönüştürdü. Burada çok güzel alanlar planladık ve uyguladık. Kış girmeden halkımızın hizmetine girmiş olacak. Çaycumalılar yıllar sonra Filyos Çayı ile buluşmuş oluyorlar. Ben inanıyorum ki, bu güzel, ferah bir ortama hepimiz fırsat buldukça çoluk çocuk hep beraber hoşça vakit geçireceğiz inşallah” dedi.
 
KAVŞAĞA TUĞLA PRESİ ANITI
İlçedeki kavşak düzenlemeleri ile ilgi açıklamalarda bulunan Başkan Kantarcı, şöyle devam etti:
“Derenin tam üzerinde bir kavşak düzenlemesi yaptık. Bu kavşağın da ortasına Çaycuma’mızın iftiharı Yurtbay şirketinin kurucusu Zeki Yurtbay’ın Çaycuma’daki tuğla fabrikasını modernize ederken, değiştirdiği bir tuğla presi var. İlçemizin gelişimine çok katkı sunmuş bir sanayi mirası, bir sanayi anıtı olarak o meydana bunu diktik. Sayın Yurtbay, bunu hurdaya vermek yerine bize hediye etti. Sağ taraftaki presten tuğla çıkıyor. Tuğlalar da oraya yerleşecek. Çaycuma’nın geçmişine ait bir hatıra olacak.”
 
YENİ SONDAJ FAALİYETE GEÇECEK
Su için yeni sondaj çalışmaları yaptıklarını ve bunun tamamlanmasıyla kasım ayından itibaren su vermeye başlayacaklarını da ifade eden Başkan Kantarcı, şunları söyledi: “Ağustos ayında su seviyesinin ani düşmesi neticesinde bir parça sıkıntı yaşadık. Tekrar böyle bir sıkıntı yaşamamak için hemen bir sondaj çalışmalarına başladık. Sanıyorum çok kısa bir süre içinde de onu da su şebekesine dahil etmiş olacağız. Kasım ayı girmeden 60 metre derinlikteki bu kuyudan Çaycuma’ya su vermeye başlayacağız.”
 
EMEKLİ PERSONELE TEŞEKKÜR BELGESİ
Başkan Kantarcı, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra 1970 yılından önce belediyenin çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra emekliye ayrılan 8 personele teşekkür belgesi verdi. Belge verme töreninden önce konuşan Başkan Kantarcı, geçmişte 1960’lı, 1970’li yıllardan itibaren Çaycuma Belediyesi’nde görev yapan değerli büyüklere vefa belgesi sunduklarını belirterek, “Onları unutmadığımızı göstermek için davet ettik sağ olsunlar onlar da teşrif ettiler” diye konuştu.
 
BAŞKANIMIZIN YENİDEN ADAY OLMASINI İSTİYORUZ
Teşekkür belgesi alanlar adına bir konuşma yapan İlhan Köktürk, “İnsanın hayatında tatlı günler vardır, acı günler vardır. Bugün bizim için en mutlu günümüz diyorum. 1958’de işe girdiğim zaman belediye metruk bir binadaydı. Bu metruk binada yıllarca çalıştıktan sonra buraya geldiğimiz zaman sanki kendimizi cennette hissettik. Bu arada belediye personelimiz 15 kişiydi. Bu arkadaşlarımın 11 tanesi bugün hayatta yok, kaybettik. Çaycuma’da birçok belediye başkanlarıyla çalıştım. Bu belediye başkanlarımız da kendi çaplarına göre Çaycuma’ya yardımcı oldular, Çaycuma’mıza bir şeyler yapmak istediler ve yaptılar da. Fakat bugün baktığınız zaman Çaycuma eskisi gibi değil, çok değişti. Her şeyiyle beraber altyapı, üst yapısı tesisleriyle, belediye sarayı Çaycuma’nın en büyük ihtiyacı olan modern bir pazaryeri, yaşam parkı, yapılan duble yollarla beraber Çaycuma çok güzel bir kent oldu. Yeter mi? Yetmez. Başkanımızın, bu işlerin devamı için lütfen bir veya iki dönem daha bu işte kalmasını arzu ediyorum. Çevre yolları lazım, Çaycuma’mıza her şey lazım. Çaycuma’mız sayın başkanımın sayesinde daha çok ileriye gidecek ve modern bir şehir olma yolunda adım atacaktır. Sayın başkanımıza bizi buraya çağırdığı için kendisine saygılar sunuyorum” dedi.
 
YAPILANLAR AKP’Lİ, CHP’Lİ TÜM MECLİS ÜYELERİNİN ESERİ
Başkan Kantarcı ise yaptığı konuşmasında, “Ben de İlhan abiye bir katkı da bulunmak isterim. Bu dönemde yapılan bu işler burada görülen bu heyetin sayesindedir. Biz bu dönem gerek AK Parti gerekse CHP’li arkadaşlarımızla güzel bir uyum sergileyerek Çaycuma için çok güzel kararlar aldık ve uyguladık. Ben bir kez daha onlara teşekkür ediyorum” diye cevap verdi. Başkan Kantarcı, daha sonra İlhan Köktürk ile emekli personel Arif Akçay’a teşekkür belgesi verdi. Emekli personellerden Bircan Atmaca’ya, Çaycuma Belediye Başkan Yardımcısı, Mali Hizmetler Müdür Vekili Körpüş Mısırlı, emekli eski zabıta amiri Selahattin Barutcu’ya, Zabıta Müdürü Mürsel Çoban ve emekli Muhittin Yiğit’e de İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Cihan Arslan tarafından belgeleri takdim edildi.
 
BELGELERİNİ EVLERİNE GİDEREK TAKDİM EDECEĞİM
Başkan Kantarcı, belgeleri hazırlanan ancak gelemeyen emekliler İsmail Zengin, Mustafa Atan ve Rıza Sadıç’ın belgelerini de bizzat evlerine giderek takdim edileceğini ifade ederek, “Bu vesileyle çağırdığımız büyüklerimiz memur kadrosunda olan çalışanlardı. İşçi olarak, taşeron olarak veya başka türlü belediyeyle ilişkisi olan birçok insanın Çaycuma Belediyesine katkıları olmuştur. Ben gelmiş geçmiş bütün belediye yöneticilerine, çalışanlarına bu vesileyle minnet ve şükranlarımı arz ediyorum” dedi. Daha sonra emekli eski personeller alkışlarla meclis salonundan ayrıldı. Kasım ayı olağan meclis toplantısının 1 Kasım Perşembe günü saat 17.30’da yapılması oy birliğiyle karar verildikten sonra toplantı sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48