DÜZCE - ZONGULDAK YOLU AÇILIYOR

DÜZCE - ZONGULDAK YOLU AÇILIYOR

Düzce - Zonguldak karayolundaki heyelan sonrasında yapılan servis yolunun çalışmaları sürüyor. Yarın açılması planlanan yolun çalışmaları havadan drone ile de görüntülendi.
Geçtiğimiz hafta sağanak yağış ile beraber Düzce-Zonguldak yolunda heyelan meydana gelmiş ve yol trafiğe kapatılmıştı. Ağır tonajlı araçlar farklı yollara yönlendirilirken, binek araçlar ise köy yollarından Akçakoca ve Ereğli’ye gidiyor. Heyelan olan bölgede Düzce Valisi Cevdet Atay ve Karayolları Genel Müdürlüğünün incelemelerinin ardından ilk olarak bölgede servis yolu yapılması kararlaştırılmıştı. Heyelan yaşanan yolun 20 metre gerisine karayolları ekipleri tarafından yeni servis yolu açıldı. Açılan servis yolunda asfalt serme işlemleri tamamlandı. Tek şeritli gidiş geliş olarak hazırlanan yolda, bariyerler, su kanalları ve levhalama çalışmaları da yapılıyor. Yapılan çalışmalar havadan görüntülenirken, yol çizgileri de çizildi. Pazartesi gününe kadar Düzce-Zonguldak bağlantısının servis yolunun açılması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 16:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hk
Hk - 1 ay Önce

Heyelan ne alaka bildigin istinat duvari patlamis heyelan falan yok burda yanlis yapilan dolgudan dolayi oldugunu dusunuyorum

Selcan
Selcan - 1 ay Önce

Yeni yapilan yol açıldı mı acaba?Ona göre yola çıkacağız

Cansel
Cansel - 1 ay Önce

Yeni yol açıldı mı acaba

SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39