EĞITİM-SEN KONGRESİNİ YAPTI

EĞITİM-SEN KONGRESİNİ YAPTI

EĞITİM-SEN KONGRESİNİ YAPTI

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu(KESK)na bağlı Eğitim-Sen Zonguldak Şubesi’nin 117nci Olağan genel kurulu gerçekleştirildi.

Zonguldak Belediye Meclis Salonu’nda yapılan Eğitim-Sen genel kuruluna sendika üyeleri, siyasiler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Divan Başkanlığı’nı Eğitim-Sen eski Şube Başkanı Nuri Genç yaparken, yardımcılıklarını Vacit Esen ve Döndü Temel yaptı.

İki dönem şube Başkanlığı yapan Orhan Yılmaz ile yönetimi sendikalarının tüzüğü gereği aday olmadı. Tek liste ile gidilen kongrede seçilen 7 kişilik yönetim kurulu kendi aralarında yapacakları toplantı ile yönetimdeki görev dağılımını yapacaklar.

Olağan Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Eğitim-Sen Zonguldak Şubesi Başkanı Orhan Yılmaz, “27 Şubat akşamı İdlib’den gelen haber yürekleri dağlamıştır. Yaşanan çatışmalarda 33 asker hayatını yitirmiş, 30’dan fazla asker yaralanmıştır. Öncelikle hayatını kaybeden askerlerin ailelerine ve yurttaşlarımıza başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz” dedi.

Eğitim-Sen ve KESK sendikal mücadelenin demokrasi ve özgürlük mücadelesinin bir parçası olduğunu bilen kamu emekçilerinin mücadele örgütüdür diyerek konuşmasına devam eden Yılmaz: “Emeğin ve hakların mücadelesini sürdürenlerin, demokrasi, barış ve özgürlük isteyenlerin önündeki engellerin hiç olmadığı kadar arttığı bugün sadece bir genel kurul değil bu mücadeleyi daha ileri taşıyacak olanların göreve başlayacağı gün olacaktır. Arkadaşlarımızın, mücadele ile dolu bu onurlu tarihe yeni sayfalar ekleyeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Hep birlikte bugünden yarına umudu ve mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz. Sözlerimi bitirirken birlikte çalışma onuruna eriştiğim arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Görevi devralacak arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48