'Ekonomik Büyüme Madencilerin alın teri ile olmuştur'

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Madenciler Gününü kutladı“Ekonomik Büyüme Madencilerin alın teri ile olmuştur”

'Ekonomik Büyüme Madencilerin alın teri ile olmuştur'

 

Dünya Madenciler Günü dolayısıyla açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Ekonomik büyümenin madencilerin alın teri, Gayretleri ve emekleri ile gerçekleştiğini söyledi.

Ülke ekonomisinin kalkınmasında ve sanayisinin gelişip büyüyerek bugünlere gelmesinde Taşkömürünün ve Zonguldak madencilerinin rolünün büyük olduğunu ifade eden Zeki Tosun, enerji kaynakları içerisinde emek yoğunluğu en fazla olan madencilik sektörü ve kömür madenciliğinin artan enerji ihtiyacının karşılanmasında önemli rol oynadığını dile getirdi.

Tosun açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Ekonomik büyümenin en önemli parametrelerinden biri enerji kaynaklarının verimli ve etkin bir şekilde değerlendirilmesidir.
Özellikle enerji kaynakları içerisinde emek yoğunluğu en üst düzeyde olan madencilik sektörünün artan enerji ihtiyacının karşılanmasında sağladığı katma değer vazgeçilmez bir öneme sahiptir.
Yerin altını verimli ve değerli hale getiren maden emekçileri, yerin üstünde durmadan artan kaynak ihtiyacını omuzlarında taşımaktadır. Bu gayret ve emek, karşılık bulduğu ekonomik değerin çok ötesinde bir anlama sahiptir.
Hem ulusal hem de küresel birincil enerji kaynak dağılımında ilk sırada yer alan ve ülkelerin büyümesinde önemli bir rol üstlenen kömür başta olmak üzere madenlerde üretilen artı değer madencilerin emekleri, gayretleri ve alın teri üzerinde yükselmektedir.
Madenci kardeşlerimizin emekleri bizlerin en büyük emanetidir. Ülkemizin ilerlemesinde, refah düzeyinin yükselmesinde önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerimizin haklarını korumak ve emeklerinin karşılıklarını alabilmeleri için gerekli her türlü çalışmayı hazırlamak partimizin ve hükümetimizin öncelikli konuları arasındadır.
4 Aralık Dünya Madenciler Günü vesilesiyle insanımızın aydınlık geleceği uğruna alın teri döken tüm madencilerimizin ‘Dünya Madenciler Gününü’ kutluyor, bu uğurda yaşamını yitiren maden şehitlerimizi minnet ve şükran duyguları içerisinde bir kez daha saygıyla anıyor, tüm maden emekçilerine ve ailelerine sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 08:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39