ELEKTRİK KESİNTİLERİ MAHALLELİYİ ÇİLEDEN ÇIKARDI

ELEKTRİK KESİNTİLERİ MAHALLELİYİ ÇİLEDEN ÇIKARDI

Zonguldak’ta Asma Mahallesi Üzülmez Kemerbaca Sokak’ta yaşayan vatandaşlar yaklaşık 5 gündür kesilen elektrikler nedeni ile isyan etti. 

Yoğun kar yağışı ve etkili olan şiddetli fırtına Zonguldak’ta bir çok mahalleyi elektriksiz bıraktı. Kar yağışından dolayı kent merkezi ve bir çok mahallede yaşam olumsuz yönde etkilendi. Merkeze bağlı Asma Mahallesi Üzülmez Kemerbaca Sokak’ta yaklaşık beş gündür elektriklerin gelmeyişi mahalle halkını çileden çıkardı. 

Yoğun kar yağışından dolayı yollarında ulaşıma kapalı olduğunu ve fırtına elektrik direklerini devirerek elektrik tellerinin yola sarktığını bu nedenle büyük mağduriyet yaşadıklarını belirten mahalle sakinleri; “Beş gündür elektrikler yok. Evde hastalarımız var elektrik olmadığı için bakımlarını sağlayamıyoruz. Yetkili kuruma telefon açıyoruz ancak bize geri dönüş yapmıyorlar. Bir tek Kemerbaca’da bu sorunu yaşıyoruz. Kentte başka mahallelere kepçe girerek yolları açıyor. Fırtına ağaç ve direkleri devirdi yol ulaşıma kapandı. Elektrik faturası birazcık geç ödediğimizde hemen cezayı bindiriyorlar. Ancak biz enerjisiz kaldığımızda mağdur olduğumuzu kimse görmüyor. Seçim zamanı olduğu zaman bu mahalleyi hatırlıyorlar ancak mağdur olduğumuzda buraya kimse yanaşmıyor. Acil hastamız olsa kar nedeniyle yolların kapalı oluşu hastaneye gitmemizi engelliyor. Biz diğer mahallelere göre taşrada mı yaşıyoruz. Mahallede içme suyumuz var ancak mikrop yuvasına döndüğü için suyu kullanamıyoruz. Bu sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48