“EN ANLAMLI YENİ YIL HEDİYESİ”

“EN ANLAMLI YENİ YIL HEDİYESİ”

“EN ANLAMLI YENİ YIL HEDİYESİ”

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği (FED) ve Türkiye Omurilik Felçliler Derneği’nin işbirliği ile 5 engelli vatandaşın akülü tekerlekli sandalye verilen törende yaptığı konuşmada, dernek faaliyetlerini överek, Fiziksel Engelliler Derneği’nin “sicili temiz bir dermek” olduğunu söyledi.

Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği ve Türkiye Omurilik Felçliler Derneği’nin işbirliği ile 5 engelli vatandaş akülü tekerlekli sandalyeye kavuştu.

31 Aralık Salı günü Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nde düzenlenen teslim törenine Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, Dernek 2. Başkanı Ahmet Hasan Eroğlu, bazı kurum müdürleri ile engelli vatandaşlar katıldı.

ŞENTÜRK, “EN ANLAMLI YENİ YIL HEDİYESİ”

Törende konuşan Dernek Başkanı İsmail Şentürk, teslim edilen akülü sandalyelerin kendileri için en anlamlı yeni yıl hediyesi olduğunu ifade etti ve “Türkiye Omurilik Felçliler Derneği ile yapmış olduğumuz işbirliği çerçevesinde kendilerinden 20 tane akülü tekerlekli sandalye sözü aldık, ilk 5’ini de bugün getirtirdik. 5 akülü sandalyeyi ihtiyacı olan vatandaşlarımıza kavuşturmanın sevincini yaşıyoruz. Biz burada 2019 yılında 82 tane manuel tekerlekli sandalye, 34 tane de akülü tekerlekli sandalye verdik. Bunların bugün rakamsal değeri 136 bin lira. Bunları hayırseverlerimizin katkılarıyla ilçemizde yaşayan ve talepte bulunan vatandaşlarımıza teslim ettik. Sizlerin de bu konuda emeğiniz büyük, aşamadığımız yerlerde siz de bize destek oluyorsunuz. Kullanamayan ya da kendisine yeni akülü sandalye gelen veya vefat eden kişilerin akülü sandalyelerinin bir kısmı da burada; aküleri yenilenerek yine ihtiyacı olan insanlarımıza teslim edeceğiz. Bu itibarla huzurlarınızda başta Omurilik Felçliler Derneği olmak üzere bu müesseseye emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, iyi bir yeni yıl diliyorum.” dedi.

ÇORUMLUOĞLU; “FED SİCİLİ TEMİZ BİR DERNEK”

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da yaptığı konuşmada Fiziksel Engelliler Derneği’nin başarılı bir sivil toplum örgütü olduğunu ve engelli vatandaşların sorunlarını başarıyla çözdüğünü belirterek; “Yılın son gününde böylesine anlamlı bir aktivitede bulunmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Burada bizim için önemli olan nokta şu; değerli hayırseverlerimiz her zaman için verilen bu sandalyelerin hak ettiği yere gitmelerini takip ediyorlar. Bu önemli çünkü bazen suiistimaller oluyor.  Bunu alıyorlar başka yere kullanmaya, satmaya çalışıyorlar. Ama bu dernek bu açıdan sicili temiz bir derneğimiz. İsmail Beyin bu tür faaliyetlerine ben onun için katılıyorum. Çünkü hayırseverler burada bizi görüyorlar,  beraber çalışma arkadaşlarımızı gördüğünde daha gönül rahatlığı ile gönderiyorlar. Bu yüzden dernek başkanımız hangi kapıyı çalsa o kapıdan bir şeyler alıyor. Tabi bunlar sizin için, kendisi için bir şey istemiyor. Ben de Omurilik Felçliler Derneği yöneticilerine teşekkür ediyorum. Daha önce görev yapmış olduğumuz yerlerde bize gelirlerdi ihtiyacı olan arkadaşlarımız, biz de kaymakamlıktan bunları alırdık. Ama burada bize gelen talepleri ben derneğe gönderiyorum, dernek bu işi bir şekilde çözüyor. Güle güle kullanın, bu yeni yılın sizler için, memleketimiz için, İslam alemi için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu dernekte cansiperane bir şekilde çalışan başkanımıza, yönetimine de teşekkür ediyorum. Bunlar tamamen fahri yapılan işler; çoluk çocuğuna, ailesine ya da işine ayıracakları vakitleri geliyorlar burada harcıyorlar. Bu son derece güzel bir davranış. Biz de kaymakamlık olarak akülerin yenilenmesi konusunda katkı sağlayacağız. Yerel idaremiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla elbirliği ile biz buradaki engelli kardeşlerimizin hizmetinizdeyiz.” diye konuştu.

Tören hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48