Endonezyalı gelin vize alamazsa sınır dışı edilecek!..

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine Endonezya’dan gelin olarak gelen ve köylülerin imece usulü yardımıyla düğünü yapılan Desy Meilyana, vize işlemlerini tamamlayamazsa sınır dışı edilecek. Endonezyalı gelin ve kendisi gibi işitme engelli...

Endonezyalı gelin vize alamazsa sınır dışı edilecek!..

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine Endonezya’dan gelin olarak gelen ve köylülerin imece usulü yardımıyla düğünü yapılan Desy Meilyana, vize işlemlerini tamamlayamazsa sınır dışı edilecek. Endonezyalı gelin ve kendisi gibi işitme engelli olan eşi Erdoğan Ören, yardım eli uzatılmasını bekliyor.

Çaycuma ilçesine bağlı Basat köyünde yaşayan işitme ve konuşma engelli Erdoğan Ören, sosyal medya üzerinden tesadüfen tanıştığı, kendi gibi sağır ve dilsiz olan Endonezyalı Desy Meilyana’ya kavuşup, imece usulü düğün yapılmıştı. Erdoğan Ören maddi durumu iyi olmadığı için, varını yoğunu sevdiği kadının gelebilmesi için Endonezya’ya yolladı. Ancak Desy’in vizesinin sona ermesi engelli çifti çıkmaza soktu. Engelli çift Erdoğan Ören ve Desy Meilyana, beden dili ile isteklerini anlatırken, akrabası olan Mustafa Bayraklı onların adına herkese seslendi.

Erdoğan Ören’in akrabası olan Mustafa Bayraklı, Desy’in vizesi için ek süre aldıklarını söyledi.

“Sevmek için engelli olmaları, engel olmadı”

Maddi açıdan zora girdiklerini söyleyen Bayraklı, “Şu ana kadar maddi ve manevi desteği hep ben sağladım ama ben de tükenmek üzereyim. Benim de bir yere kadar durumum var. Yeni çocuğum oldu, haliyle masraflarım arttı. Artık gücüm yetmiyor, yetişemiyorum. Erdoğan’da da kalmadı. Desy eğer ülkesine geri dönerse işler daha da kötüye gidecek. Erdoğan önce Desy’e kavuşamadığı için intihara yeltenmişti. Şimdi bu vize işlemlerini halledemezsek, Desy sınır dışı edilecek ve Erdoğan tekrar intihara teşebbüs eder. Sevenleri ayırmayalım. Lütfen yardım elinizi uzatın. Allah yardımcıları olsun” diyerek sözlerine devam etti.

Bayraklı, "Yanlış anlaşılmak istemiyorum, insanların duygusunu sömürmek için değil sadece ikisinin üzülmesini istemiyorum. Sevenlerin ayrılmaması için yardım eli istiyorum. İmece usulü yaptığımız düğünde bile 4 bin 800 lira kadar para çıktı. 2500 TL’si düğün masraflarına, diğer geri kalanı borca, mutfak masraflarına ve eve alınan birkaç eşyaya gitti. Kış ayı olduğu için Erdoğan çalışamıyor ve sadece kuru maaşıyla geçimlerini sağlayacaklar. Köylü de yardım ediyor ama nereye kadar devam edebilir ki. Ben herkesten ellerini vicdanlarına koyup, bu sevenlere sahip çıkmasını istiyorum" dedi.

İHA

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48