Engellileri topluma kazandırma gayretindeyiz

Engellileri topluma kazandırma gayretindeyiz

Engellileri topluma kazandırma gayretindeyiz

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.

 Başkan Özbakır Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda ; bu günün, engelli vatandaşların sorunlarının aşılabilmesi, hayat standartlarının yükseltilmesi, topluma kazandırılması girişimlerin güçlendirilmesi, bu alandaki toplumsal hassasiyet ve bilincin yükseltilmesi için önemli bir fırsat olduğunu belirtti
Hükümet olarak, toplumun bütün kesimlerini eşit ve adil kucaklama gayretiyle, engelli vatandaşlarımıza da sahip çıktık, Engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm üretmeyi en temel, en acil görevlerimiz arasında saydık.

Engelli vatandaşlarımızın eğitim-öğretim şartlarını iyileştirerek, istihdamlarını kolaylaştırarak, onları topluma kazandırmanın gayreti içinde olduk.

2005 yılında, Özürlüler Yasasını çıkardık. Buna ilaveten tüm imkânlarımızı seferber ederek, bir dizi sosyal proje gerçekleştirdik, sivil toplum kuruluşlarımızla el ele vererek, toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olduk. Engelli vatandaşlarımız, hükümetimizin yaptığı çalışmalar neticesinde, artık kendilerine özgüven duyuyor, hayatın her alanında ben de varım diyebiliyorlar.

Dünya Engelliler Gününün, engellilerin sorunlarına dikkati çekmek, toplumsal duyarlılıkları artırmak, farkındalık yaratmak açısından son derece önemli olduğuna işaret eden Özbakır, mesajında, Bizler engelli kardeşlerimizin gören gözü, işiten kulağı, tutan eli olmaya devam etmeliyiz. Bu vesileyle tüm engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü en içten duygularla kutluyor, onları sevgiyle selamlıyorum, dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48