Eşinin hatırasını Kızılay'a bağışladı

Eşinin hatırasını Kızılay’a bağışladı

Eşinin hatırasını Kızılay'a bağışladı

Zonguldakta yaşayan Emine Kardaş, 16 yıl önce vefat eden eşinin 40 yıl önce Almanyadan getirdiği 1979 model klasik otomobili Kızılaya bağışladı.
Zonguldakın Kilimli ilçesine bağlı Göbü köyünde yaşayan 75 yaşındaki Emine Kardaş isimli vatandaş, 16 yıl önce vefat eden eşinini Almanyadan 40 yıl önce getirdiği otomobili Kızılaya bağışladı. 1979 model otomobilini 16 yıldır garajda sakladıklarını ifade eden Emine Kardaş, 16 yıl önce eşini kaybettiğini, eşinden hatıra kalan otomobili kullanacak kimse olmadığı için Kızılaya bağışladığını söyledi. Kardaş, Eşim arabasını çok seviyordu. Araba 16 yıldır burada, garajda duruyordu. Rahmetli olduktan sonra ben de ondan kalan aracı Kızılaya niyet ettim. Aracı benden çok kişi istedi ama ben vermek istemedim. Çünkü aracı birinde görürsem kötü olurum diye Kızılaya bağışlamaya karar verdim. Allahım herkese nasip etsin. Evlatlarım da vermemi kabul etti. Allah kabul etsin şeklinde konuştu.
Kızılay Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Nihat Aygün, otomobili satarak gelirini bağış olarak kabul edeceklerini ifade ederken, Hacı amcamız 16 yıl önce rahmetli olmuş. Bu araba burada kapalı yerde duruyordu. Aile bizle irtibata geçerek bu arabayı sizi verelim dediler. Biz de aile ile irtibata geçtik. Teyzemiz arabayı yadigar diye seviyordu. Bunun üzerine biz arabaya baktık, inceledik. Araba aşağı yukarı 40 yaşına gelmiş ama garajda beklediğini için hiçbir yerine bir şey olmamış. Biz bu arabayı teyzemden alıp satışını yapacağız ve sonra yardımlarımızı yapacağız. Arabanın maddi değeri değil manevi değeri çok fazla onun aracığıyla biz de aracıyız. En az bu yardımla 50- 60 aileyi sevindireceğiz ifadelerini kullandı.

haber

 

haber

.

 

haber

 

haber

 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48