Evini kaybeden aileye yardım

Evini kaybeden aileye yardım

Evini kaybeden aileye yardım

Türk Kızılayı Batı Karadeniz Afet Yönetim ve Lojistik Merkezi Müdürlüğü ekipleri, Alaplıdaki yangında evini kaybeden Karahan ailesine gıda ve eşya yardımında bulundu.
Zonguldak Alaplı ilçesi Belen köyünde geçen ay yangında evini ve eşyalarını kaybeden ve eski bir köy okulunda yaşayan Karahan ailesine Türk Kızılayı Batı Karadeniz Afet Yönetimi tarafından yatak, battaniye, yastık, elektrikli soba ve gıda maddelerinden oluşan yardım malzemelerini ulaştırdı. Malzemelerin teslimi sırasında bilgi veren Türk Kızılayı Düzce Affet Yönetim Personeli Sezai Şahinli, Türk Kızlayının yardım çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. Yangında Karahan ailesinin bütün ev eşyasının yandığını aktaran Şahinli, Belen Köyündeki Karahan ailesinin evinde yangın çıktığı ve evin kullanılamaz hale geldiği bilgisi bize ulaştı. Vatandaşımız, maddi imkanı olmadığı için bizden destek istedi. Biz de bu ailenin mağduriyetinin giderilmesi için gıda, mutfak gereçleri, giyim ve yatak malzemeleri yardımında bulunduk dedi.
Köy sakinlerinden evin yanmasına şahit olan Şaban Buldun ise, Evin yanması sırasında tanık olarak ifade veren kişiyim. Evin dumanlarını görerek buraya hareket ettik. Yapacağımız hiç bir şey yoktu. İtfaiye haber verdikten sonra buraya geldi. Ev yanmıştı. Evden hiç bir şey kalmadı. Kızılayımızdan Allah razı olsun. Karahan ailesine yardımcı oldu. Yiyecek gıda maddesi, elbiseler ve yatak gibi yaşam malzemeleri getirdi. Allah Devletimize zeval vermesin. Kızılayımız her affet de her tarafta olduğu gibi bugün burada olmuştur kendilerine teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48