Eylem kalesi Gelik'teyiz!

Eylem kalesi Gelik'teyiz!

Eylem kalesi Gelik'teyiz!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 27.dönem Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Ayan Kilimli ilçesinin Gelik beldesinde TTKya ait maden ocağında maden işçileri ile bir araya geldi.

27.dönemde MHPden Zonguldak Milletvekili Adayı olan Hamdi Ayan TTK Gelik İşletme Müdürlüğünde sabah 08.00-16.00 vardiyasında çalışan maden işçilerine seslendi.

24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri öncesi destek ziyaretlerine devam eden MHP Zonguldak Milletvekili adayı Ayan; Sizinle yeraltında aynı soluğu soluyan, aynı yemeği birlikte beraber yiyen, alın terini hep birlikte silen bir kardeşiniz ve işçi arkadaşınızım. Bu sabah buraya gelirken bizi durdular. Nereye gidiyorsun? dediler. Bende madencinin eylem kalesi olan Gelike gidiyorum dedim. Gelik işletmemiz madencilik anlamında en önemli vazifeye sahip bir işletmemizdir. Bir sıkıntı olduğunda bir eylem gibi bir durumda madenci eylemini merkez atölyesinde başlatır, Gelikten devam ederdi. Allah nasip etti madenci kardeşiniz milletvekili adayı oldu ve şuan aranızdayım. Bugüne kadar Ankarada madencinin sıkıntısını anlatacak bir milletvekili adayı çıkmamıştı. Bu da bizlere nasip oldu. Hatırlarsınız TTKyı parsel parsel satmak için çaba gösterenler buraları kapatmak istemişti. Bizde sendika başkanları ile Ankaraya görüşmeye gitmiştik. TTKnın sıkıntılarını Manisa ve Samsun milletvekillerine aktardık. Bu saatten sonra bu kardeşiniz maden ve madencinin sorunlarını aktarmak için orada Ankarada olacaktır. Yola çıkarken 10 maddelik bir manifesto yayınladık. TTKya 8 bin norm kadro almak için çalışmalar başlatacağız. TTKnın sorunlarını, sıkıntılarını çözeceğiz şeklinde konuştu.

Miletvekili Adayı Ayannın Gelik TTK ziyaretine, 4.sıra milletvekili adayı Taner Kayı, İl Başkanı Metin Soydaş, Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, Kilimli İlçe Başkanı Serdar Yaralı ve partililer eşlik etti.

Ayan, daha sonra Gelik İşletme Müdürlüğü bünyesindeki servisleri gezerek destek ziyaretlerini sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 06:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48