Facebookta Fotoğrafı Paylaşınca Cezayı

Facebookta Fotoğrafı Paylaşınca Cezayı yedi.

Facebookta Fotoğrafı Paylaşınca Cezayı

ZONGULDAKın Devrek İlçesinde avlanması yasak olan karacayı vurduktan sonra derisini yüzüp Facebookta paylaşan 53 yaşındaki R.C.ye 17 bin 964 lira para cezası uygulandı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10uncu Bölge Müdürlüğü Zonguldak Şubesine, 3 kişinin yasak olmasına rağmen karaca avladığı ve derisini yüzerek Facebookta paylaştıkları yönünde ihbarda bulunuldu. Delil olarak fotoğrafları alan yetkililer bölgede araştırmalara başladı. Jandarmaya da kaçak avcılar hakkında suç duyurusunda bulunuldu. İlçe Jandarma Komutanlığı, avcılardan birini tespit ederek ifadesini aldı. Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından usulsüz karaca avı yaptığı tespit edilen R.C.ye 12 bin lira tazminat, 5 bin 964 lira idari para cezası olmak üzere toplam 17 bin 964 lira para cezası uygulandı. Diğer 2 avcının da yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.
Orman ve Su İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yaban hayatını korumak ve sürdürülebilirliğini sağlamak maksadıyla gerçekleştirilen av koruma ve kontrol faaliyetleri hız kesmeden devam edeceği ifade edildi.

 

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2017, 08:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
hayvan seven biri
hayvan seven biri - 5 yıl Önce

Nasıl kiydin allahın verdiği cana cezasız kalmasın belki ders alır bir Daha vurmaz

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48