Göçükte ölen babaya son dokunuş

- Maden ocağının tavanının göçmesi sonucu hayatını kaybeden Tayfun Keskin'in cenazesi defnedildi

Göçükte ölen babaya son dokunuş

ZONGULDAK - Zonguldakın Kilimli ilçesinde özel bir maden ocağında göçük meydana gelmesi sonucu hayatını kaybeden Tayfun Keskinin cenazesi toprağa verildi.

Gelik beldesindeki Ayiçi mevkisinde özel firma tarafından işletilen kömür ocağında 2 gün göçük meydana gelmesi sonucu ölen 34 yaşındaki Keskinin cenazesi, yakınları tarafından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Çaycuma ilçesine bağlı Aşağı Taşçılı köyündeki evinin önüne getirildi.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından Keskinin yakınları, taziyeleri kabul etti.

Bu arada Keskinin annesi Yadigar, eşi Gülfiye ile çocukları Beyrasu ile Hamza Umutun, tabuta sarılarak göz yaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

 

Daha sonra köy meydanına getirilen Keskinin cenazesi, İl Müftüsü Rüstem Canın kıldırdığı cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedildi.

Cenaze namazına Keskinin yakınları, AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdür Vekili Kazım Eroğlu, TTK yöneticileri, Genel Maden İşçileri Sendikası yöneticileri, siyasi partilerin il ve ilçe başkanlarının yanı sıra köy sakinleri katıldı.

- Olay

Özel bir maden ocağında iki gün önce tavanın çökmesi sonucu maden işçileri Tayfun Keskin ile Volkan Köroğlu mahsur kalmıştı. Göçükte mahsur kalan işçilerden Köroğlunun cesedine 31, Keskinin cenazesine ise 34 saat sonra ulaşılmıştı.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48