GÖKMENLERİN MİMARIYLA MAVİ BİLYEDEN UZAYA

Zeynep ve Ali Öğretmen, Zonguldak ilini temsilen Bursa’da gerçekleştirilen "Gökmenlerin Mimarlarıyla Mavi Bilyeden Uzaya" eğitimine katıldı

GÖKMENLERİN MİMARIYLA MAVİ BİLYEDEN UZAYA

Zeynep ve Ali Öğretmen, Zonguldak ilini temsilen Bursa’da gerçekleştirilen "Gökmenlerin Mimarlarıyla Mavi Bilyeden Uzaya" eğitimine katıldı

'Bilimi seviyor, bilimi keşfediyorum' projesi kapsamında, gönüllü olarak köy okullarına giden Çaycuma Şehit Hasan Yağlı İlkokulu öğretmenleri Zeynep ve Ali Hasırcı çifti, "Gökmenlerin Mimarlarıyla Mavi Bilyeden Uzaya" projesi kapsamında Bursa’da gerçekleştirilen eğitime katıldılar. 

4004 TÜBİTAK çağrısı kapsamında destek alan "Gökmenlerin Mimarlarıyla Mavi Bilyeden Uzaya" projesi Türkiye’nin farklı illerinden seçilen 60 sınıf öğretmeniyle Bursa'da gerçekleştirildi. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gökmen Uzay ve Havacılık Merkezi’nin ev sahipliğinde yürütülen projeye Zonguldak ilini temsilen Çaycuma Şehit Hasan Yağlı İlkokulu öğretmenleri Zeynep ve Ali Hasırcı çifti katıldı. 

Eğitime katılanlar Türkiye’nin farklı üniversitelerinden uzman eğitimciler ve öğretmenlerin eşliğinde, astronomi, uzay bilimleri, havacılık alanlarında öğrencilerin ilgisini arttırmak; bu alana ilgi duyan yeni nesil araştırmacılara ilham vermek ve gökmenlerin yetişmesine katkı sunmak amacıyla eğitim aldılar.
             
Projenin yazarlığını ve yürütücülüğünü yapan Fen bilgisi öğretmeni Gülhanım Çelik ve deneyimli proje ekibi sayesinde tüm etkinlikler Gökmen Uzay ve Havacılık Merkezi (GUHEM), Yunuseli Havaalanı ve Dağyenice Göleti’nde uyum içerisinde eğlenceli bir şekilde gerçekleştirildi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gökmen Uzay Havacılık Eğitim  Merkezinin birlikte yürüttüğü projeye Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Model Uçak Kulübü Derneği, Bursa Amatör Astronomi Kulübü Derneği, Celestron teleskop firması da destek oldu.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48