GÜNEŞ AÇTI DİYE SEVİNMEYİN, SOĞUK HAVA DALGASI GELİYOR

GÜNEŞ AÇTI DİYE SEVİNMEYİN, SOĞUK HAVA DALGASI GELİYOR

Kar yağışının ardından güneş yüzünü gösterdi. Güneşli geçirilen havanın ardından dünyaca ünlü meteoroloji sitesi tahminlerine göre, yeni bir soğuk hava dalgası geri geliyor. Mart ayında soğuk hava geri geliyor. 
Uydu görüntüleri bas bas bağırıyor. Güneş açtı diye sevinmeyin kar ve soğuk hava geri geliyor tarih belli oldu.

Dünyaca ünlü meteoroloji sitesi paylaştığı yeni haritaya göre, Türkiye hafta sonu itibari ile yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına giriyor. Mart ayı itibari ile Karadeniz ve Doğu Karadeniz’de soğuk hava etkisini artıracak karla karışık yağmur görülecek.  İstanbul’da da hava sıcaklıklarının düşmesi beklenirken yer yer karla karışık yağmurlar görülecek. 2 Mart Salı itibari ile soğuk hava yurt genelinde etkili olacak. 

Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Kastamonu'nun kuzey ilçeleri ile Sinop çevrelerinin yağmurlu, Ardahan çevreleri ile Artvin'in yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.    

İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara ve iç bölgelerde pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır. 
Uydu görüntüleri bas bas bağırıyor. Güneş açtı diye sevinmeyin kar ve soğuk hava geri geliyor tarih belli oldu 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48