HAVALAR SOĞUYACAK

HAVALAR SOĞUYACAK

Zonguldak Valiliği, Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren ülkeye girecek olan alçak basınç merkezi dolayısıyla, bölgede Perşembe gününden itibaren yağışlar görüleceğini bildirdi.

Zonguldak Valiliğinin paylaştığı Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre,  Yurdumuzun batı kesimlerinin 28.10.2020 Çarşamba öğle saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu ise söz konusu yağışlı sisteme ek olarak Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı havanın ülkemiz genelinde etkili olacağı beklenmektedir.

Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz bölümü, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görüleceği tahmin ediliyor.

HAVALAR SOĞUYACAK

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerle azalacağı ve bölgemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak tahmin ve uyarıların vatandaşlar ve yetkililer tarafından takip edilmesi önem arz ediyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48