Hükümetin kurulmasını bekliyoruz

Bizim derdimiz Zonguldak’a sahip çıkmaktır - Zonguldak Haberler

Hükümetin kurulmasını bekliyoruz

GMİS Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, TTK’ya müjdelenen bin 5 yüz işçi alımı ve kamuoyunda tartışılan Zonguldak Birliği konusunda açıklamalarda bulundu. Uludağ açıklamasında TTK’nın norm kadrosunun aşamalı olarak tamamlanmasını talep ederken, Zonguldak Birliği girişimine daha önce giriştiklerini ama yeterli ilgiyi siyasilerden göremediklerini ifade etti. Uludağ’ın açıklaması şöyle:

Hükümetin kurulmasını bekliyoruz”
“Biz sendika olarak ilk olarak hükümetin kurulmasını, Enerji Bakanı başta olmak üzere tüm bakanların atanmasını bekliyoruz. Buna göre seçimden önce hükümetin bize verdiği bir söz var. Bu sene bin kişi önümüzdeki yıl beş yüz kişi alınacağının sözünü verdiler bize… Bu yeterli olmaz. Bizim TTK’daki norm kadromuz 14 bindir. Şu anda 7 bin 4 yüz civarı işçimiz var yani norm kadro açığımız var ancak bu norm kadronun tamamını alsak şu anda çalışacak durumumuz olmaz ama peyderpey bunu belirli bir norm kadroya getirmemiz lazım. Yani bin 5 yüz şimdi, bin 5 yüz daha sonra şeklinde bu norm kadro eksikliğini tamamlamamız gerekiyor. Çünkü ülkemizin geçen yıl 37 milyon ton taş kömürü ithalatı var. Bizim bu bölgrmizde yaklaşık bir buçuk milyar ton kömür rezervimiz var ve bunu çıkartmak zorundayız. Bölgemizde de başka iş sahası olmadığı için buraya alınacak işçiler Zonguldak’a katkı verecektir. Hem ülkemizin kömür ihtiyacı karşılanacak hem de bölgemiz insanı ve ekonomisi bundan faydalanmış olacak yani Zonguldak kazanacaktır. Hükümetin kurulmasını bekliyor ve hükümetin de bu işi yapacağına inanıyoruz” dedi.

Bizim derdimiz Zonguldak’a sahip çıkmaktır

Zonguldak Güç Birliği konusunda da değerlendirmelerde bulunan Satılmış Uludağ; “Biz bunu geçmişte yaptık. Sendika olarak bütün stkları ve muhtarları toplayarak Emirgan’da bir araya gelmiştik. Bizim de istediğimiz budur. Yani Zonguldak bizim ve ortak paydamız da TTK kurumudur. Yani burada herkesin bu işe sahip çıkması gerekir. Sadece mesele sendikanın meselesi değildir. Alınacak çocuklar sendikanın değil herkesin çocuğudur. Alınacak işçiyle ekonomi kazanacak, esnaf kazanacak ve Zonguldak kazanacak. Bizim derdimiz Zonguldak’a sahip çıkmaktır. Şu ana siyasiler buna yeteri ilgiyi göstermemişlerdi. Bu seçimde hükümetin Zonguldak’tan yeterli oyu aldığını düşünüyoruz. İnşallah yeni seçilen siyasiler geçmişten ders alarak daha iyi iş yapmak için bir araya gelirler. Biz de bu işin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48