İL GENEL MECLİS BAŞKANI KARAVELİ, KARAYILMAZ'IN SİTEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

İL GENEL MECLİS BAŞKANI KARAVELİ, KARAYILMAZ'IN SİTEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, meclis birinci bileşiminde il Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz'ın önergeye tepki göstererek "Bizim iç işlerimize karışmayın" sitemini değerlendirdi.

Bütçenin en büyük harcama kaleminin personel olduğuna dikkat çeken İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, tek dertlerinşn hizmet edebilmek olduğunu ifade etti.

Kaynakları en iyi ve en verimli şekilde kullanmaya gayret ettiklerini ifade eden ilgilenmiştir başkanı Necdet Kara verin sözlerine şu şekilde devam etti:

"Bakıldığında kesinlikle alandan bir sorumluyuz.  Milletimiz bizi buraya seçerken hizmet edelim diye seçmiş, dolayısıyla daha yapılmayan, eksik kalan her işte bize bunun hesabını sorar ve sormaya da hakkı var. Bizim derdiniz memlekete hizmet etmek. Kesinlikle de hem yasama organı hem özel idarenin yürütme organı koordineli bir koordineli bir şekilde çalışmak zorundadır.  Bizim derdimiz özellikle icrada idaremizin işlerine karışmak  asla değildir. Bizim derdimiz hizmet edebilmektir. Bu anlamda da kaynaklarımızı en verimli en iyi bir şekilde kullanmaya çalışıyoruz.  Bunların içerisinde bugün bütçeye bakıldığında bizim en büyük harcama kalemleri mizden bir tanesi personel harcamalarıdır. Bu noktada bence basit bir yanlış anlaşılma oldu veya dil sürtüşmesi oldu diyelim. Biz kimsenin işlerine karışmıyoruz. Genel sekreterimiz inde bu manada bir şey söylediğini zannetmiyorum.Biz hem idare ile hem de Meclis ve beraber Zonguldak hizmet edebilmektir".

 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48