İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TOSUN, TEMSİLİ DERS ZİLİNİ ÇALDI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TOSUN, TEMSİLİ DERS ZİLİNİ ÇALDI

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN 2020- 2021 Eğitim- Öğretim yılının uzaktan eğitim olarak başlamasıyla birlikte Yeşiltepe Teoman Papila Ortaokulunu ziyaret ederek Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan 8. sınıf öğrencileri, öğretmenler ve velilerle İstiklal Marşını okuduktan sonra temsili olarak ders zili çaldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN, İstiklal Marşı tören öncesi öğrencilere, öğretmenlere, eğitim yöneticilerine ve velilere hitaben yaptığı konuşmasında 2020- 2021 Eğitim- Öğretim yılının Destekleme ve Yetiştirme kurslarıyla 8. ve 12. sınıflar düzeyinde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyarak yüz yüze eğitimin başladığını diğer bütün sınıflar düzeyinde bugün itibariyle EBA TV ve EBA canlı derslerle başladığını belirtti.

Öğrenci velilerine ve öğrencilere hitaben İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN, aylar sonra öğrencilerimizi okul bahçesinde 8. sınıflar düzeyinde de olsa görmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını belirterek inşallah çok uzun sürmeyecek bu süreçte COVID - 19 etkilerinin ortadan kalkarak bütün öğrencilerimizi okullarımıza kabul etmeyi beklediklerini ifade etti.
Okullarımızın Milli Eğitim Bakanlığı talimatlarına göre Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı önerilerine göre fiziki olarak hijyen şartlarına uygun hale getirildiğini ve eğitim- öğretim için sağlıklı ortamlarda ders vermek üzere okullarımızın yönetim ve eğitim kadroları bakımından hazır olduğunu belirten Ali TOSUN öğrencilere, öğretmenlere ve okul müdürlerine başarı
dileklerini iletti.
Yeşiltepe Teoman Papila Ortaokulunun bahçesinde okul velileriyle görüşen İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN, velilerin bu süreçte çocuklarını okullara göndermekte kaygılanmamalarını belirterek okulların çocukların sağlığını etkilemeyecek şekilde hazırlandığını ifade etti. Okulun eğitim kadrosuyla da bir süre görüşen Müdürümüz, eğitim camiasının çok büyük bir camia olduğunu öğretmenlerin bu camianın en büyük paydaşlarından biri olduğunu ve okullarımızda vatanını, milletini ve ülkesini, bayrağını seven, ona sevdalı, ülkesi için çalışan, ahlaki değerlerle donanmış nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48