İl Ticaret Müdürü Tüketici Hakları Gününü kutladı

İl Ticaret Müdürü Tüketici Hakları Gününü kutladı

İl Ticaret Müdürü Tüketici Hakları Gününü kutladı

Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Gününü kutladı. Türkiye’nin Tüketici hakları bakımından dünyanın en ileri düzenlemelerine sahip olan Ülke olduğunu belirten İsmail Maden, tüketicilerin haklarını aramada bilinçli, cesur ve girişken olmaları gerektiğini ifade etti. Yenilenen Tüketici Bilgi Sistemi sayesinde tüketicilerin e-devlet üzerinden kolaylıkla tüketici hakem heyetlerine başvuru yapabileceklerini söyleyerek şu açıklamayı yaptı.

TÜRKİYE EN İLERİ DÜZENLEMEYE SAHİP

“Bilinçli Tüketici Sağlıklı Ekonominin Temelidir. Bilinçli tüketim demek; israf etmeden ve çevreye zarar vermeden, ihtiyaç olan kadar tüketmektir. Bilinçli tüketim aynı zamanda haklarının farkında olmak, haklarını aramada cesur davranmak ve hak ihlallerine karşı mücadele etmektir.  Ticaret Bakanlığı olarak tüketicinin korunması ve mağdur olmaması için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Vatandaşımızın mağduriyet yaşadığı durumlarda da çözüm sağlamak için etkin şekilde çalışıyoruz. Bununla birlikte tüketicilerimizin bilinç düzeyini artırmak ve bilinçli tüketim anlayışını toplumumuzda yaygınlaştırmak için gayret gösteriyoruz.

E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU 

Bu kapsamda Yenilenen Tüketici Bilgi Sistemi sayesinde, Bakanlığımızca tüketicilerimizin e-Devlet üzerinden Tüketici Hakem Heyetlerine kolay başvuru yapma imkânı sağlanmıştır.  Bakanlığımız Reklam Kurulu vasıtasıyla aldatıcı ve yanıltıcı reklamlarla da mücadele etmektedir. Tüketici Hakları bakımından dünyanın en ileri düzenlemelerine sahip olmamız tüketicilerimize verdiğimiz değerin göstergesidir.  Bu vesileyle Halkımızın bilinçli tüketim anlayışına sahip, haklarını aramada bilinçli, cesur ve girişken olmalarını diliyor, tüm Halkımızın 15 Mart Dünya Tüketiciler Gününü kutluyorum.
 

Gündem

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER