İş bilmez muhalefet belediyeleri...

İş bilmez muhalefet belediyeleri...

İş bilmez muhalefet belediyeleri...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Ülke gündemini değerlendiren Başkan Erdoğan, özellikle yerel seçimlerde yapılması öngörülen ittifak ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İttifakın Ak Parti ve MHP’yi daha güçlü hale getireceğini belirten Başkan Erdoğan, “İş bilmez muhalefet belediyelerinden milleti kurtarmanın fırsatı önümüzde ki yerel seçimler” dedi.
Zonguldak’ta ise uzun süreden bu ayan yerel seçimde yapılması öngörülen ittifak noktasında heyecanlı bir bekleyiş var. Özellikle ulusal medyaya da yansıyan haberlerde CHP’nin olası bir ittifak halinde Zonguldak’ı kaybetmesine kesin gözüyle bakılıyor. Muhalefet kanadında ise CHP ve İYİ Parti’nin ‘ittifak yapmayacağız’ açıklamasının ardından tabanlarında tedirginlik hakim. 
“GÜÇLÜ ÇIKMAMIZ LAZIM”
Mahalli seçimlerden güçlü çıkılması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mahalli seçimlere hazırlanmamız, bütün oyunları bozmamız gerekiyor. Oradan güçlü çıkmamız lazım. Partinin adayı, ehliyet, liyakat sahibi, dürüst, toplumda takdir edilen isimler olacak. Bu isimlerle Mart 2019 seçimlerine gireceğiz. Aday belirleme çalışmalarımızı öne çekip ona göre yürüteceğiz. Teşkilat ve diğer görevlerde bulunan arkadaşlarımızın Genel Merkez'le irtibata geçmeden hareket etmemesi gerekiyor. Kendisine adaylığı resmen tevdi edilene kadar mevcut görevini yerine getirmelidir. Bu bayrak yarışında görev değişikliği durumu olanların yeni arkadaşımız gelene kadar görevini aksatmadan yürütmesi gerekir. AK Parti olarak seçimlerde 2014'e göre belediye sayımızı  ve oyumuzu artırmak istiyoruz. Yerel seçimde Cumhur İttifakı durumunu değerlendiririz. Yerel seçimlerde de bu ittifakı gerçekleştirme durumumuz olur mu, bakacağız. Bu olursa iki partinin de gücünü artıracağına inanıyorum." Dedi.
“ARAYIŞTALAR”
Muhalefet partilerinin ittifak arayışında olduğuna dikkat çeken Başkan Erdoğan, "Diğer partilerin de ittifak arayışlarında olduklarını biliyoruz. Biz milletimize hep açık olduk. İş bilmez muhalefet belediyelerinden milleti kurtarmanın bir fırsatı önümüzdeki seçimler. Terör örgütünün güdümündeki parti sırf ideolojik söylemlerle taş üstüne taş koymadan oralarda kaldı. Bu sefer işlerinin zor olduğunu düşünüyorum. Terör örgütü ile birlikte aday olmaya yeltenenler bizden demokratik yaklaşım bekleyemezler. Bu seçimde demokrasinin tüm ilkeleri işleyecek, işlettirilecek." İfadelerini kullandı.

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48