İş kur seferberlik ilan etti.!

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı

İş kur seferberlik ilan etti.!

ZONGULDAK - Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı kapsamında ev ve iş yeri ziyaretlerine devam ettiklerini bildirdi.

Demirsu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Milli seferberlik çağrısı üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlunun başlattığı Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı kapsamında ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Proje kapsamında ziyaretlerin devam ettiğini ifade eden Demirsu, şöyle konuştu:

Seferberliğin başladığı günden bugüne kadar 35i engelli, 2si eski hükümlü olmak üzere bin 410 kişiyi işe yerleştirdik. İş ve meslek danışmanlığı kapsamında 2 bin 142 iş yerini ziyaret ettik. İş ve meslek danışmanlarımızca 12 bin 240 kişiye danışmanlık hizmeti verildi. Kalifiye eleman yetiştirmek üzere 828 kişiyi meslek eğitim kursundan yararlandırdık. Bu arada 277 kişiye girişimcilik eğitimi vererek girişimci olmaları ve KOSGEB desteklerinden yararlanmaları yönünde hizmet verdik. Bin 191 kişiyi, işbaşı eğitim programından iş yerlerine yerleştirdik.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48