İYİ Parti'den bir kadın aday daha!

İYİ Parti'den bir kadın aday daha!

İYİ Parti'den bir kadın aday daha!

İYİ Parti’de 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde milletvekili olmak için aday adaylık açıklamaları devam ediyor. İYİ Parti İl Binasında açıklamalarda bulunan Havva Çiçek, bir kadın olarak İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu belirtti.
“ADAYIM”
Ben bir ev kadınıyım. Bir anneyim. Zonguldak ilimizin en büyük ilçesi Karadeniz Ereğli doğumluyum. İYİ Parti benim ilk siyasi partimdir. İlk üye olduğum bir partidir. İYİ Parti’nin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve yol arkadaşlarının başlattığı bu hareket içerisinde yer almak ve İYİ Parti ile Türkiye’mizde özlenen siyasi boşluğu doldurmak inancıyla bu partinin saflarına katılan milyonlarca kişiden birisiyim. Sayın Meral Akşener Türkiye’de uzun zamandır özlemle beklenen büyük bir liderdir. Sayın Meral Akşener, Türkiye’de siyasetin tıkandığı, Türk seçmenlerinin Türkiye Büyük Millet Meclisindeki partiler arasında sıkıştırıldığı bugünlerde Anadolu’dan doğan bir güneş gibidir. Türkiye 16 yıldır işbaşındaki AKP iktidarı tarafından ve beka sorunu ile karşı karşıya getirilmiştir. Türkiye’de 16 yıldır işsizlik tırmanmış, gençlerimiz iş ve aş derdine düşmüştür. İşsizlik ve hayat pahalılığı yüzünden şehirlerimiz göç vermektedir. 16 yılda Zonguldak 200 binden fazla göç vermiştir. Evlatlarımız, kardeşlerimiz ve gençlerimiz çaresizdir. Zonguldak’ı atakta tutan ve Zonguldak ekonomisinin bel kemiği Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nun iç boşaltılmıştır. Bu kurumdaki çalışan sayısı 50 binlerden neredeyse 7 binlere kadar düşürülmüştür. Her seçim öncesi maden ocaklarına işçi alacağız diye sözler verilmiş ama maalesef hiçbir söz yerine getirilmemiştir.
ZONGULDAK SORUNLARINA DEĞİNDİ
Zonguldak’taki Cumhuriyet Türkiyesi’nin değerleri, fabrikaları yok pahasına satılmıştır. ERDEMİR satılmış, Çaycuma SEKA kağıt fabrikası satılmış ve Armutçuk’taki kömür ocağı satılmıştır. Eğer bizler 24 Haziran 2018 günü yapılacak olan seçimlerde bunlara DUR demezsek bunlar TTK’yı da satacaktır. Elimizdeki en büyük millet hazineyi de birilerine peşkeş çekeceklerdir. Ereğli’deki tersaneler kendi kaderine terk edilmiştir. Buralarda çalışanlarımız bölge dışında iş ve aş aramaya mecbur bırakılmıştır. Hayat ve pahalılığı yüzünden çalışanlar enflasyona ezdirilmiştir. Zonguldak’ın sahip olduğu yeraltı zenginlikleri Türk ekonomisine kazandırılmak şöyle dursun dünyanın çeşitli ülkelerinden kömür ithal edilerek milli servetimiz heba edilmektedir. Zonguldak’ın hiç bir ilçesinde sağlık sorunlarına çözüm üretilememiştir. Karadeniz Ereğli’de 350 yataklı bir devlet hastanesi yapılmış ama hastanedeki uzman doktor açığı yüzünden vatandaşlarımız ilçedeki özel hastanelere mahkum edilmiştir. Zonguldak’ta eğitim iflas etmiştir. İmam Hatip liseleri yaygınlaştırılırken Fen Liseleri ve Anadolu liseleri ihmal edilmiştir. Zonguldak bölgesi eğitimde rekabet gücünü kaybetmiştir. Zonguldak-Ereğli Karayolu ve Ereğli-Devrek karayolu 16 yıldır çile yoluna dönüşmüştür. 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçimlerden bu yana Zonguldaklıların büyük desteğini alarak Meclis’e giren iktidar milletvekilleri Zonguldak halkının verdiği oyların karşılığını verememiştir. Dert çok, yaralarımız çok ağırdır. Ancak; Millerimiz, bölgemiz çaresiz değildir. İYİ Parti var… İYİ Parti’nin güçlü kadroları var. İYİ Parti’nin güçlü lideri var. İYİ Parti bir cesurlar hareketidir. İYİ Parti kadınlar hareketidir. 28 Nisan Cumartesi Madenci Anıtı önünde İYİ Parti mitingi için meydanı dolduran gençlerimiz, kadınlarımız ve Zonguldak’ın kaderine el koymaya inanmış insanlarımız Zonguldak’tan Türkiye’ye büyük bir mesaj vermiştir. Bu miting meydanını dolduran insanlar bizim insanlarımızdı. Hiçbirisi o meydana müdür, işveren veya patron baskısıyla gelmedi.. İYİ Parti’ye ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e inandıkları için geldiler. Bizler de İYİ Parti’nin programına, hedeflerine ve Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’e inandığımız için bu kutlu yolculuğa katıldık.
BAŞVURUDA BULUNACAĞIM
Allah’ın izni ile bu kutlu davanın bir neferi olarak, Karadeniz Ereğli ilçesinde dünyaya gelen bir hemşehriniz olarak 27’nci dönem milletvekilliği için aday adayı olmaya karar verdim. Ben, bir anne olarak, bir kadın olarak kadınlar hareketi olan İYİ Parti’de kadınlarımızın sesi, nefesi ve temsilcisi olmak istiyorum. Genel Merkezimiz tarafından adaylığımın uygun görülmesi halinde ülkem ve bölgem ile ilgili projelerimi, hedeflerimi ve önerilerimi kapsamlı bir şekilde sizlerle paylaşacağım. Sözlerimi toparlamadan önce; İYİ Parti’nin Zonguldak kurucu il başkanı, çalışkan, özü bir, sözü bir ve güvenilir insan Sayın Ragıp Bayraktar beye huzurlarınızda çok teşekkür etmek istiyorum. Çok kısa bir süre içerisinde Zonguldak’ta İYİ Parti’yi il merkezi ve tüm ilçelerinde örgütleyip erken seçimlere hazırlaması takdir edilecek bir durumdur. Allah izin verirse; 4 Mayıs Cuma günü sabah namazımızı eda ettikten sonra, tüm akrabalarımla birlikte kayıtlı olduğum Ereğli ilçe seçim kurulunun kapısına dayanacağım. Seçim kurulu memurlarından önce orada hazır bulunacağım. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Meral Akşener için imzalarımızı atacağız. Sizler aracılığı ile değerli bölge halkımızı da Sayın Genel Başkanımıza destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48