'Kahraman gazilerimizle ne kadar övünsek azdır'

'Kahraman gazilerimizle ne kadar övünsek azdır'

'Kahraman gazilerimizle ne kadar övünsek azdır'

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Vali Bektaş mesajında şu ifadelere yer verdi : ''Büyük Türk Milleti; Ülkesinin bağımsızlığı ve özgürlüğü uğruna her türlü fedakârlığı göstermiş, şanlı tarihi boyunca eşsiz kahramanlık destanları yazarak bağımsız ve özgür yaşama iradesini tüm dünyaya göstermiştir.

Kutsal saydığımız vatan toprağımızın bölünmez bütünlüğü uğrunda Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının kahraman ordumuzla başlattığı kurtuluş mücadelemizin zaferle sonuçlanması,  hiç şüphe yoktur ki Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da canını bir an bile düşünmeden feda eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin sayesinde olmuştur. Asil milletimizin çocukları şanlı tarihimizde olduğu gibi bugün de ülkesinin bağımsızlığı  birlik ve beraberliği uğrunda canını esirgemeden feda etmekte,  şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşarak  milletimizin gönlündeki yerini almaktadır. Büyük ve şanlı zaferler ile destansı kahramanlıklarla dolu tarihimizle, aziz şehitlerimizle, kahraman gazilerimizle ne kadar övünsek azdır.

Şehitlik ve gazilik asil milletimiz için ulaşılabilecek en yüce makamdır. Onun içindir ki ;  Aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin ve onların bizlere  emaneti olan ailelerinin milletimizin gönlünde her zaman özel bir yeri olmuştur. Vatan, millet, bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutarak devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunup kollanması uğrunda hayatını kaybeden, bugünlere ulaşmamızı sağlayan aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize çok şey borçluyuz. Uğrunda büyük bedeller ödenerek kazanılan bu topraklar aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanetidir.Şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde barış ve huzur içerisinde yaşadığımız ülkemizde onlara hak ettikleri saygıyı göstermek, yakınlarını ve hayatta kalanları hatırlamak, sorunları ile yakından ilgilenerek yanlarında olmak toplum olarak hepimizin ortak sorumluluğudur.

 Bu duygu ve düşüncelerle; bugün yurdumuzun her köşesinde anlamlı törenlerle kutlanan “ GAZİLER GÜNÜ” nü kutluyor, başta ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi,  rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu  uzun ömürler diliyor, saygılar sunuyorum. .'' dedi.

 

Gündem

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48