"Kampüsün Kanında Hayat Var" kampanyası

"Kampüsün Kanında Hayat Var" kampanyası

"Kampüsün Kanında Hayat Var" kampanyası

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde 2011 yılında Kampüsün Kanında Hayat Var sloganıyla başlayan kan bağış kampanyasının bu yıl 7. düzenlendi.
BEÜnün 6 yıldan bu yana sürdürdüğü Kampüsün Kanında Hayat Var sloganıyla başlatılan ve geleneksel hale gelen kan bağışı kampanyasının bu yıl da yedincisi 15-16 Mart 2018 tarihlerinde Farabi Kampüsü Spor Salonunda başladı.
Üniversitenin 2011 yılından bu yana kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak, kaynağı insan olan kanın değeri konusunda gençleri bilinçlendirmek amacıyla sürdürülen kan bağışı kampanyasında akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler de destek verdi.
Sabah saatlerinde başlayan etkinliği Zonguldak Valisi Ahmet Çınar da ziyaret ederek destekledi. Kan bağış kampanyasının gelenekselleşmesiyle sürdürülebilir olduğuna dikkat çeken Vali Çınar, Artık gelenekselleşmiş, kurumsallaşmış çok değerli bir etkinlik. Hem Türkiyede hem dünyada rekora koşmuş ve gelenekselleşmesiyle sürdürülebilirliği de oluşmuş, kan bağışı kampanyasının ev sahibi BEÜye, onun saygı değer rektörüne ve bütün yönetimine, öğrencilere bu şehrin Valisi olarak teşekkür ediyorum. Kızılay başkanlığımızın hem genel merkezine hem de ilimizdeki şubesine, yöneticilerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Yaptığınız iş çok değerli. İnsani açıdan çok anlamlı diye konuştu.
BEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar ise kampanyanın 2011 yılında dönemin rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer tarafından başlatıldığını hatırlatarak, BEÜde ‘Kampüsün Kanında Hayat Var sloganıyla geleneksel olarak başlattığımız bu kan bağışı kampanyasının bu sene 7. sini üniversitemizde düzenlemekten çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu kampanya 2011 yılından beri düzenli olarak üniversitemizde düzenlenmektedir. Bu kampanyayı başlatan önceki rektörümüz şu anki ÖSYM Başkanımız Prof. Dr. Mahmut Özerin projesidir. Hocamız buradan ayrılmadan önce 6. Kan bağışı kampanyasında şöyle bir düşüncesini ifade etmiş, ‘İnşallah bizden sonra bu kan bağışı kampanyası devam eder. Sürekli hale gelir. Bizler de bu kampanyayı sürdürmeye devam ediyoruz diye ifade etti.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48