Kan bağışına davet ettiler

ZONGULDAK KIZILAY KAN MERKEZİ DOKTORU PASOON İBRAHİM ZAİD, GAZİPAŞA CADDESİNE YERLEŞTİRDİKLERİ KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜNE TÜM VATANDAŞLARI KAN BAĞIŞINDA BULUNMAYA DAVET ETTİ.

Kan bağışına davet ettiler

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Doktoru Pasoon İbrahim Zaid, Gazipaşa Caddesine yerleştirdikleri Kan Bağış Otobüsüne tüm vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti.

Amaçlarının hasta yatağında kan bekleyen hastaların kan ihtiyacını karşılamak olduğunu belirten Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Doktoru Pasoon İbrahim Zaid, şunları söyledi:

"Kan bağış kampanyası düzenledik. Bildiğiniz üzerine korona virüsü salgın riski nedeniyle kan bağış sayısı da oldukça bir düşüş söz konusu. Sağlıklı insanların düzenli olarak erkeklerin üç ayda bir bayanlarında ise 4 ayda bir kan bağış yapmaya davet ediyoruz. Çünkü ihtiyaçları aynı şekilde devam ediyor. Son birkaç gündür kanda oldukça bir düşüş söz konusu. Ekiplerimiz sürekli şehir merkezinde olsun belli noktalarda olsun kan bağış kampanyaları düzenliyor. Şehir merkezlerinde düzenli olarak ekiplerimiz görev başında. Kan alma birimi de sürekli açık" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48