'KAOSUN SEBEBİ SİZSİNİZ'

Bugün ve yarın yapılacak delege seçimleri öncesinde muhalif “Mavi” listeden Harun Akın’a cevap geldi:

'KAOSUN SEBEBİ SİZSİNİZ'

 

 

Bugün ve yarın yapılacak delege seçimleri öncesinde muhalif  “Mavi” listeden Harun Akın’a cevap geldi:

“Demokrasiye tahammülü yok”

CHP’de bugün ve yarın yapılacak delege seçimleri öncesinde iki taraf arasındaki yarış tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde muhalif grubun “Karanlık siyasetçi” benzetmesini eleştiren Zonguldak eski Milletvekili Harun Akın’a dün “Mavi” listeyle seçimlere giren muhalif kanat yanıt verdi.  Harun Akın’ın demokrasiyi içine sindiremediğini, ikinci bir liste çıkmasına tahammül edemediğini ifade eden muhalif taraf, açıklamalarının altına isim yazmadıkları için kendilerini eleştiren Akın’a, “Biz sizi TBBM’ye taşıyan Cumhuriyet Halk Partilileriz. Siz de bu partide görev yapmış, bir değersiniz. Ancak bu size, mevcut yönetime muhalif isimleri ötekileştirme hakkı vermez.” dediler.

KAOSUN SEBEBİ SİZSİNİZ

Son günlerde parti içinde yaşanan kutuplaşmaya son vermek, yeni isimlere şans vermek, Cumhuriyet Halk Partisine yakışır yönetimlere talip olmak için delege seçimlerinde MAVİ listeyle aday olduklarını ifade eden muhalifler, açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kendisini partinin üstünde gören Sayın Harun Akının Mavi listeyi çıkartan arkadaşları küçümseyen alaycı ifadeleri siyasi ahlak ve Cumhuriyet Halk Partisi değerlerine ters düşen ifadelerdir. Bizler ve bizim gibi CHPye umut bağlayan binlerce yurttaşlarımızın oylarıyla TBMM gitmiş bir siyasetçinin en demokratik hakkı olan delegeliği bile çok görmesi yaşanan kaosun gerçek sebebidir. Bizim gibi düşünen tüm partililerimizi hafta sonu yapılacak delege seçimlerinde üye iradesinin gücünün her şeyden, herkesten önce geleceğini kanıtlamak için mavi listeye destek olmaya davet ediyoruz”

İşte o açıklama:

“Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer,

Hafta sonu yapılacak delege seçimlerinde partimizin ve şehrimizin geleceğini oylayacağız.

Özellikle son günlerde parti içinde yaşanan kutuplaşmaya son vermek,  yeni isimlere şans vermek, Cumhuriyet Halk Partisine yakışır yönetimlere talip olmak için delege seçimlerinde MAVİ listeyle aday olduk.

Kendilerinin dışında ikinci bir listeye bile tahammülü olmayan mevcut parti yönetimi ve kendisini partinin üstünde gören Sayın Harun Akının Mavi listeyi çıkartan arkadaşları küçümseyen alaycı ifadeleri siyasi ahlak ve Cumhuriyet Halk Partisi değerlerine ters düşen ifadelerdir.

Bizler ve bizim gibi CHPye umut bağlayan binlerce  yurttaşlarımızın oylarıyla Türkiye Büyük Millet Meclisine(TBMM) gitmiş bir siyasetçinin en demokratik hakkı olan delegeliği bile çok görmesi yaşanan kaosun gerçek sebebidir.

Sayın Akın,

Bizler, parti içi çekişmelerden uzak,  sadece CHP ve yaşadığımız kentin geleceğini düşenen,  laik Cumhuriyetin savunucusu  partililerilleriz.

Siz de bu partide  görev yapmış, bir değersiniz. Ancak bu size, mevcut yönetime muhalif isimleri ötekileştirme hakkı vermez.

Bizler, parti içi demokrasiyi içine  sindiremeyen, siyasi ikballeri için delege ağaları ile kolkola giren, CHPyi ortadan ikiye bölen bir siyasi anlayışa karşı çıkıyor, üye arkadaşlarımızdan aldığımız güçle mavi listeyle aday oluyoruz.

Bizim gibi düşünen tüm partililerimizi hafta sonu yapılacak delege seçimlerinde üye iradesinin gücünün her şeyden, herkesten önce geleceğini kanıtlamak için mavi listeye destek olmaya davet ediyoruz.

Yaşasın demokrasi, yaşasın Cumhuriyet Halk Patisi...”

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48