Karadeniz'de hamsi kayboldu!

- Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Karadeniz'e açılan balıkçıların yeterli miktarda avlayamadıkları hamsinin yerine, somon ve levrek tezgahları süsledi

Karadeniz'de hamsi kayboldu!

ZONGULDAK - Zonguldakın Alaplı ilçesinde Karadenize açılan balıkçılar, yeterli hamsi avlayamayınca somon ve levrek tezgahlardaki yerini aldı.

Karadenizde avlanılan ve tezgahlarda 5 ila 10 liraya satılan hamsinin, son bir haftada azalması nedeniyle kilogramı 15 liraya kadar çıktı.

Balıkçı Tuncay Yazgan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Karadenizde son bir haftada balıkların azaldığını ve bu nedenle fiyatların yükseldiğini söyledi.

Karadenizde yetişen somon balığının tezgahlarda yerini aldığını ifade eden Yazgan, Yaklaşık bir haftadır Karadenizden hamsi çıkmıyor. Doğal olarak fiyatlara yansıyor. Üç gün önce 10 liraya sattığımız iri hamsi 15 liraya kadar çıktı. Bundan sonra Karadenizden hamsi çıkar mı bilemem. Tüketiciler, ucuz olduğu için hamsiyi daha çok tercih ediyordu.

Karadenizde yetişen somun ve levrekin tezgahlarda yerini aldığını belirten Yazgan, Tezgahlarda Karadenizde kafeslerde yetişen somon ve levrek balığı var. Çok lezzetli bir balıktır. Somonun kilogramını 25 lira, levreğin ise tanesini 15 liradan satıyoruz. Vatandaşlar da bu balık çeşitlerine büyük ilgi gösteriyorlar. diye konuştu.

 

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48