Karaelmas Şanal'ı bağrına bastı

Karaelmas Şanal'ı bağrına bastı

Karaelmas Şanal'ı bağrına bastı

CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Şenol Şanal Karaelmas Mahallesi'nde ev ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Şanal'a CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Millet İttifakı Zonguldak Belediye Meclis üyesi adayları ve partililer eşlik etti.

"KARAELMAS MAHALLESİNİ PARİS'İN MAHALLELERİ GİBİ YAPACAĞIZ"

Karaelmas Mahallesinin kendisi için öneminden bahseden Şanal; "2014 yılında Belediye Meclis üyesi adaylığında seçim bölgesi olarak  Karaelmas Mahallesi'nde çalıştım. Karaelmas Mahallesinde çalmadık kapı bırakmadım. Eğer seçilirsem Karaelmas Mahallesi Paris'in bir mahalesi gibi olacak. Size söz veriyorum. Üreten bir belediye olacağız. Asfalt tesisi kurup yollarınıza belki gül değil ama asfalt dökeceğiz. Kalıcı eserler bırakmak istiyoruz. 5 senede Zonguldak'ın sorunlarını çözeceğim. Asfalt tesini 3 milyon TL'ye kuracağız. Ama asfalta harcadığımız ücret yarı yarıya azalacak. Diğer belediyeleride bu işe dahil edip üreten bir Belediye olacağız. Diğer adaylar gece gündüz yol diyor. Yollarımız evet doğalgaz  çalışmaları nedeniyle bozuldu. Ama çalışmalar bitti. Diğer adaylar okadar yol diyor ki ama bununla ilgili projeleri bile yok. Su Zonguldak Belediyesi'nde çok pahalı algısı yaratmaya çalışıyorlar. Gidip Kozlu'ya bakın. Kozlu suyu bizden daha pahalıya kullanıyor. Türkiye ortalamasının altında ucuz su kullanıyoruz. Ama yine diyorum. Yeni tekniklerle daha da ucuzlatacağız. Türkiye'de 5 yıldır fiyatı değişmeyen bir şey söyleyin. Zonguldak'ta 5 yıldır su fiyatları bir kuruş bile artmadı. Çevre temizlik vergileri yüzüne vatandaşımız suyu pahalı zannediyor. Diger adayda bunu seçim malzemesi yaparak yalan konuşuyor" dedi.

"EN TECRÜBELİ VE BİLGİ BİRİKİMİNE SAHİP ADAY ŞENOL ŞANAL"

Adayların içerisinde bilgi birikimi bakımından en tecrübeli ismin Şenol Şanal'ın olduğuna vurgu yapan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz; "Ben şimdi oturuyorum diğer adaylarla kendi adayımızı kıyaslıyorum. Zonguldak'ın belediyeciliği bilen bir başkana ihtiyacı var. Bizim adayımız diğer adaylara göre hem tecrübeli hem daha bilgili. Siz doktora gittiğinizde doktor ameliyat dediğinde sizi normal bir insan ameliyat edebilir mi? Bizim adayımız bütün adayların önünde. 
Başkanım dün beni aradı. Diğer adaylarla birlikte programa çıkacağını ama birtanesinin bile katılmaması durumunda katılmayacağını belirtti. Ben bi oturup düşündüm. Diğer adaylara baktım. Bir tarafta belediyeciliği bilen bizim adayımız, diğer tarafta bbelediyecilikte tecrubesi olmayan adaylar. Siyasi olarak bir yere oturtamadım. Bizim adayımız ile ne kadar bir projeyi konuşabilirler diye düşündüm. Merakla beklerken neticesinde Ak Parti Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan programa katılmadı. O da mağlup olacağını anladı. Üretim bu iktidar dönemin de bitti. Hiç bir şey üretemez hale geldik. Toprağı bile ekmezsen toprak bile özelliğini kaybeder. İktidar Partisi bizim üretim özelliğinizi kaybettirdi. Tanzim satış 
noktalarına insanları mahkum ettiler. İlk önce hasta edip sonra iyileştirmeye çalışıyorlar" dedi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48