Karaveli'den bütçe ve çalışma değermendirmesi

Karaveli'den bütçe ve çalışma değermendirmesi

Karaveli'den bütçe ve çalışma değermendirmesi

İl Genel Meclisi Kasım ayı yedinci birleşimi Necdet Karaveli Başkanlığında yapıldı. Açılış ve yoklama ile başlayan birleşim de tek gündem maddesi görüşüldü. Mecliste Devrek ilçesi, Hatipler Köyü Yaprak Düzü mevkiinde ormanlık alanda bulunan, kaynak sularının kullanılabilmesi için ormandan gerekli izinlerin alınarak, 2019 yılı ek yatırım programına alınması ile ilgili Çevre ve Sağlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile Plan ve Bütçe Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlar görüşülerek oy birliği il kabul edildi.

KAYNAĞA İHTİYACIMIZ VAR

Öte yandan, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, meclis toplantıların değerlendirdi. Önümüzdeki yıla kadar asfalt ve araç ve gereçlerini yeni demek istediğini belirten İl Genel Meclisi Başkanı Necdet karaveli şunları ifade etti: "Kasım ayı bizim bütçe ayımız. bu sene kendimize meclis olarak bir hedef koyduk. Asfalt plentlerinin yenilenmesi ve araç bakım evlerinde araç gereçlerle ilgili sorunlarımız var özellikle arkadaşlar de sıkıntılarımız var. Biz 2020 bütçesinde yaklaşık olarak araçların yenilenmesi hem de şantiyelerde ki araç gereç noktasında yeni araç gereç noktasında yaklaşık olarak 25 ile 30 milyon lira arasında bir kaynağa ihtiyacımız var. Bütçe çalışmalarında bu kaynağı ortaya çıkartıp araç ve gereçlerimizi yenilemek istiyoruz. Ayrıca Su sıkıntısı olan yerlerde izin irtifak işlemlerin gerçekleştirilmesidir. Tabii ki gayemiz memleketimize hizmet etmektir. Malum Önümüzdeki zaman dilimi kış ve kışın deforme olan yollarımızın bakım ve onarımı ile ilgili program hazırlamamız gerekiyor. İnşallah Önümüzdeki yıl daha güzel olacak” dedi.

ZONGULDAK HEPİMİZİN’

Zonguldak’a dökülen asfalt ile ilgili özel idareye yönelik eleştirileri cevaplayan il Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, "Sonuçta Zonguldak bizim ilimiz. muhalefetin bu noktada bizi eleştirmesine hiç lüzum yok. ben gereksiz olarak görüyorum. Çünkü yapılan hizmet tüm vatandaşlarımıza yapılıyor siyasi görüşü her ne olursa olsun. ben bu noktada Ömer selim alan'ı tebrik etmek istiyorum. 6 aylık bir zaman geçmesine rağmen baktığımızda hizmetin ivme kazandığını görüyoruz . Bu Zonguldak’ımızın ihtiyacı olan bir şeydi. O zaman şunu da ben burada açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum Biz Çaydamar yolumuzda da bizim katkımız var. Bunu planlarken Muharrem Akdemir belediye başkanı idi. Çaydamar yoluna da katkı verdik. Gazipaşa da yapılan hizmet de şu noktada güzel bir hizmet. sonuçta bütün vatandaşımıza yapılan bir hizmet. Bunu eleştirmen hiçbir mantığı yok” dedi.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48