Karpuz Plajını Müfettiş İğneden İpliğe Denetledi

Karpuz Plajını Müfettiş İğneden İpliğe Denetledi

Karpuz Plajını Müfettiş İğneden İpliğe Denetledi

  Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (Türçev) Genel Merkezi tarafından  Zonguldakın mavi bayraklı  Kapuz plajını denetlemeye gelen müfettiş Gülşen Narin  plajı iğneden ipliğe denetleyerek plaj hakkında geçer not verdi.

           Denetim sonrasında mavi bayrak Müfettişi  Gülşen Narin, Kapuz Plajı, doğal güzellikler bakımından Türkiyenin sayılı plajlarından biridir. Plajın bu sezon geç başlamasına rağmen hiç bir eksik göremedik.dedi. Daha sonra Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Merkezi aynı zamanda Kapuz Plaj Müdürü olan Abdullah Bakır ile bir değerlendirme toplantısı yaptı.

           Belediye basın bürosundan verilen habere göre Abdullah Bakır burada yapmış olduğu açıklamada ise şöyle dedi.Bu yıl Kapuz Plajı tesisleri bir süre sürümcemede kaldı bu bizim çalışmalarımızı çok etkiledi normal de her yıl Mart ayında başladığımız çalışmalara Haziran ayının ortasına doğru başladık. 15 gün kadar kısa bir sürede çalışmalarımızı bitirerek halkımızın hizmetine hazır hale getirdik. Bizim için önemli olan halkımızın rahat ve güvenilir bir ortamda denize girmeleri ve dinlenebilmeleridir. Önemli olan insan sağlığıdır inşallah kazasız belasız hayırlı bir sezon geçiririz. Plajımızı denetlemeye gelen mavi bayrak müfettişi yapılan çalışmalarımızı beğendi ve teşekkür etti. Tabii bizim açımızdan aslında çok eksiklerimiz var, bu eksiklerimiz de çalışmalarımıza geç başlamamızdan kaynaklanmıştır.Çünkü bu sene sırf engelli vatandaşlara yönelik yeniliklerimiz olacaktı en az üç tane engelli yüzer şenzlog alınıp girişten sahile kadar engelli yürüyüş parkuru yapılacaktı, aynı zamanda bahçemizde ağaçların arasına dinlenme masaları koyup çevre düzenlemesi yapılacaktı. Bunları hayata geçiremediğimiz için üzgünüm ancak seneye nasip olursa Kapuz Plajının çehresini değiştireceğiz dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48