Kılıçdaroğlu'nun dünyadan haberi yok!

Kılıçdaroğlu'nun dünyadan haberi yok!

Kılıçdaroğlu'nun dünyadan haberi yok!

Ak Parti Şile kongresine katılan Enerji ve Tabi Kaynkalar Bakanı Berat Albayrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zonguldak’ta gerçekleştirilen Kömür Çalıştayında ki açıklamalarına tepki gösterdi.
Bakan Berat Albayrak yerli kömüre CHP’nin karşı çıktığına dikkat çekerek, İki senedir yerli kömür seferberliği başlattık zat-ı muhterem yeni duyuyor. Trakyada dünya kadar rezervimiz var. Bu rezervleri hayata geçirip orada yerli kaynaktan elektrik enerjisi üreteceğiz diyoruz. Arkadaş, senin teşkilatın bu kömür santralleri yapılmasın, bu kömür rezervleri ortaya çıkarılmasın diye aylardır Trakyada ortalığı ayağa kaldırıyor. Eskişehir Alpuda dünya kadar yerli kömür rezervimiz var, 40 milyon ton kömür ithalatı değil yerli kömürümüzü kullanacağız diyoruz. Senin belediye başkanın, teşkilatın ortalığı ayağa kaldırıyor. Avrupa Birliği standartlarının üzerinde en iyi en çevreci termik santralleri yapacağız. Senin teşkilatın yerli kömüre karşı çıkıyor, eylem yapıyor. Bir insan bu kadar mı cahil olur? ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu’nun çalıştayda belirttiği yenilenebilir ve temiz enerji üretimi konusunda açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat AlbayrakSenin dünyadan haberin yok Kılıçdaroğlu. Dünyanın en büyük bin megavatlık güneş santralini biz Konyada yapıyoruz. Rüzgar bin megavat, dünyada en düşük fiyatla dünya rekoru kırdık. Aralıkta Ankarada yüzde 70e kadar yerli katkıyla, dünyanın en son teknolojik güneş panellerinin üretim fabrikasının temelini attık. Bu yıl bitmeden yüzde 80i yerli, Türk mühendisleriyle, bu panellerin üretilip sadece Türkiyede değil, dünyaya ihraç edileceği süreci başlattık ama haberin yok Kılıçdaroğlu. Doğal gaz, nükleer diyor. Doğalgaz depolama yatırımları yapıyoruz, en büyük sondaj gemisi Türkiyeye geldi. Akdenizde kuyuları bu yıldan itibaren teker teker kazmaya başlıyoruz. Hakikaten Allah insana böyle muhalefet vermesin. Vaziyet bu, bunlara cevap yetiştirmeye kalksak vaktimiz yok ama derdimiz de bu değil. Biz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde insanı yaşat ki devlet yaşasın şiarıyla Türkiyeyi 2023, 2053, 2071e taşımak zorundayız. Bunun için her zamankinden daha çok çalışmak zorundayız çünkü çıta her geçen gün yükseliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48