Kısa dönem jandarma erler yemin etti

Kısa dönem jandarma erler yemin etti

Kısa dönem jandarma erler yemin etti

Zonguldak 'ta 372/2 kısa dönem jandarma erler yemin etti, duygusal anlar yaşandı. 
Garnizon Komutanlığı Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törene Vali Ahmet Çınar, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, Zonguldak Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ayhan Kafalı, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, daire müdürleri ve kısa dönem askerlerin aileleri katıldı.
Yemin töreninde açılış konuşması yapan İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan: “Bu anlamlı ve özel günümüze teşrif eden tüm ailelere ve konuklarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde anne, baba ve yakınlarımızın huzurunda silah arkadaşlarınızla, omuz omuza vererek gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canınızı vereceğinize namus ve şerefiniz üzerine ant içeceksiniz. Vatan hizmeti görevini sizden önceki büyüklerinizden devralacak, askerlik süresince bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirecek ve sizden sonraki kardeşlerinize, gururla ve onurla devredeceksiniz” dedi. 
Çanakkale Savaşı’na katılan Kınalı Hasan’ın hikayesinin anlatıldığı film gösteriminin ardından 29 asker, yemin etti. Tören yemin eden askerlerin jandarma marşını söylemesiyle sona erdi. 29 asker yemin törenine gelen aileleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 01:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48