Kızılay'ın kurumsal kimliğine asla zarar verdirmeyiz

Kızılay'ın kurumsal kimliğine asla zarar verdirmeyiz

Kızılay'ın kurumsal kimliğine asla zarar verdirmeyiz

Kızılay Zonguldak Şubesi Başkanı Murat Uzun, Kızılay Genel Merkezine Kayyum atanma kararının ardından açıklamalarda bulundu.
Gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Murat Uzun, Kızılay’ın kurumsal kimliğine zarar verecek her türlü eylem ve söylemlerinde karşısında olacaklarını belirterek şöyle konuştu: “Ankara 9’uncu Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 2017/1906 esas numaralı’ başvuruyu karara bağlayarak Kızılay Genel Merkez yönetimine kayyum atama kararını ve gelişmeleri Zonguldak Kızılay Şubesi olarak hassasiyetle takip ediyoruz.
Kızılay’ın çalışmalarında, milletin emanetini mazlumlara, mağdurlara, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada, Türkiye’nin insanlığa uzanan şefkat eli olmada gösterdiği faaliyetlere ilişkin gayretler, çalışmalar takdire şayandır.
Milletimizin güvenine layık şekilde çalışmalar sürdürülmekte, Dünya’nın en büyük iyilik hareketi olarak dört bir yöne, her bir yana uzanan yardım eli olmaktadır.
Bazı delegelerin Türkiye genelinde bazı şubelerin kapatılmasına ilişkin itirazda bulunmasına ilişkin olarak yerel mahkeme Kızılay yönetimine Olağanüstü Genel Kurula getirmek üzere kayyum atamıştır. Genel Merkezin kararın ulaşmasına istinaden bir üst mahkemeye itirazı söz konusudur ve süreç hukuki mecrasında yürüyecektir.
Bu süreçte herkes çok dikkat etmelidir. Kızılay’ın kurumsal kimliğine ve milletimizin gönlünde kazanılan güven duygusuna zarar verecek her eylem ve söylem millete ve insanlığa yapılmış bir büyük ihanet olarak tarihte yer alacaktır.
Zonguldak Kızılay Derneği olarak, kişisel ikbalini Kızılay’ın ikbalinden önde görmek isteyenlerinde, Kızılay’ın kurumsal kimliğine zarar verecek her türlü eylem ve söylemlerinde karşısında olacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48