KIZILAY ŞUBE BAŞKANI CİĞER, PANDEMİ DÖNEMİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

KIZILAY ŞUBE BAŞKANI CİĞER, PANDEMİ DÖNEMİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Yaşar Ciğer, Kızılay olarak pandemi döneminde yapılan çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Yaşar Ciğer, Kızılay olarak pandemi döneminde yapılan çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Yaşar Ciğer Pandemi öneminde ayni ve nakdi yardımlarda bulunduklarını ifade ettiği konuşmasında, 65 yaş üstü vatandaşlara maske, su, dezenfektan çiçek dağıttıklarını, ramazan ayında pide ve ekmek ile bir çok aileye nakdi yardımlarda bulunduklarını ifade etti.

Ciğer açıklamasında “Öncelikle böyle bir imkânı bize sağlayan siz basın mensuplarına çok teşekkür ediyoruz. Pandemi dönemi dünya ve ülkemizde gerçekten büyük bir özveri ile karşıladığımız bir dönem oldu.  Vefa grubu ile beraber Kızılay Ereğli şubesi olarak bizler Vefa grubunun içerisinde bu çalışmalara 16 Mart itibariyle başlamıştık Tabii Vefa grubu içerisinde kaymakamlığımızın bünyesinde çalışmalarımızın yanında Biz Türk Kızılay’ı olarak vatandaşlarımızın her türlü eksiklerin giderilmesi noktasında Kızılay’la beraber çalışmalar yaptık. Tabi bunu çeşitli aşamalara dönüştürdük. İnsanlarımızın ihtiyaç duyduğu özel alanlardan ve ihtiyaç sahipleri Vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağından kısıtlamalara kadar olan bölümlerde Türk Kızılay’ı olarak Vatandaşlarımızın her zaman yanında yer almaya özen gösterdik.

"VATANDAŞLARIMIZIN HER DAİM YANINDA OLDUK"

Özellikle bölümlendirme yaparak ihtiyaç sahipleri insanlara sokak hayvanlarına sokağa çıkamayan vatandaşlarımıza o an ne gerekliyse o durumda Ne gerekliyse özellikle sokağa çıkma kısıtlaması olduğu dönemde pide ekmek su Maske ve dezenfektan gibi konularda her türlü vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Hatta zaman zaman sokağa çıkma kısıtlamalarında, kısıtlı olarak sokağa çıkan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza çiçek, su,  kolonya ve çeşitli ikramlar sunarak Kızılay olarak Vatandaşlarımızın her daim yanında olduk. Özellikle bu süreçte Mart Nisan ve Mayıs aylarında 420 aileye 400 TL nakdi yardım yaptık. Bunun yanında yine Kızılay olarak yaklaşık 860 aileye gıda kolisi yardımı yaptık 75 aileye 100 liralık gıda çeki dağıttık ihtiyaç sahibi ailelerin giysi ve gıda yardımı olarak her zaman yanlarında yer aldık. Bunun yanında 4000 adet maske dağıttık. 280 kg sokak hayvanları için, kedi, köpek, kuş ve diğer hayvanlar için gıda ve mama dağıttık. 800 adet dezenfektan dağıttık. Karantina bölgesinde çeşitli yardımlarımız oldu. Özellikle Hamzafakıhlı ve Karabacak bölgelerinde yardımımız oldu. 3 ailenin evinin yeniden yapılmasında yardımcı olduk. Kandilli bölgesinde evi yanan bir aileye hem nakdi hem evinin dizayn edilmesinde yardımcı olduk. Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde vatandaşlarımıza su, pide, ekmek gibi yardımlarımız oldu. Yaklaşık 8 bin adet ekmek, 600 adet Kızılay’ımızın kendine ait kuşbaşı kıymalarını takdim ettik.  Çocuklara özellikle bayramda 23 Nisan’da ve 19 Mayıs'ta çocuklara ve gençlere çeşitli hediyeler sunarak onların evlerde kalmalarını ve bayram coşkularını kutlamalarını sağladık. Sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıktığı günlerde onlara çiçek takdimlerimiz oldu ve onların sokağa çıktığı günlerde Streslerini atmalarına yardımcı olduk. 1700 çocuğa da 23 Nisan hediyesi olarak hediyeler dağıttık yine mart ayı itibariyle 60 çocuğumuza da bot ve mont yardımı yapmış olduk. Bu zorlu süreçte özellikle Kızılay'ın Pandemi sürecinde vatandaşlarımıza yardımcı olması noktasında yardımlarını esirgemeyen hayırseverlerin Hepsine tek tek teşekkür ediyoruz.

"BİZE HER TÜRLÜ YARDIMCI OLANLARA ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Genel merkezimiz Bu anlamda Türk Kızılay şubemizi Ereğli şubemizi her zaman destekledi ve il ilçe temsilcileri ve şubemiz cansiperane tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte Vefa grubunun içerisinde çalışmaya devam etti vatandaşlarımızın tüm eksiklerinin yanında yer almaya gidermeye çalıştık. Bu anlamda da Türk Kızılay’ı ile beraber yine aynı zamanda özellikle Pandemi döneminde hastalıkların, salgın hastalıların bir savaş dönemi gibi yoğun olduğu bir dönemde kan alma ile devam ettik Ve yine bu 3 ay süresince % 70'e yakın kan alma oranının düşmesine rağmen gece saat 2lere kadar ramazan ayı boyunca bir yere kadar kan almaya devam ettik. Kan ihtiyacı olan vatandaşlarımıza kan alımları yaparak onların eksiklerini gidermeye çalıştık. Bu anlamda bize destek olan tüm hayırseverlere bize Her türlü sahada yardımcı olan vatandaşlarımıza ve gönüllü çalışan gönüllerimize Kızılay yönetimimize çok çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varız Kızılay Türkiye için 153 yıllık büyük bir Çınar amiral gemisi ve bunu hep beraber daha ilerilere daha güzel hizmetler yapmak için getirmeye hep birlikte çalışacağız. Ben sizlere teşekkür ediyorum”

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 19:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
bayram
bayram - 3 yıl Önce

özel yaşantına dıkkat et hoca

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48