Konumuz Yine Defne…

Konumuz Yine Defne…

Konumuz Yine Defne…

Orman Genel Müdürlüğü Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Dairesi Başkanı Özgür Balcı ve Başkan Yardımcısı Galip Çağtay Tufanoğlu, dünyada en çok üretimin yapıldığı bölge müdürlüğümüzde Defnenin nitelik ve nicelik olarak daha üst seviyelere çıkartılması konusunda istişare toplantısı yapmak üzere ziyaretlerde bulundular.
Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda Defne başta olmak üzere odun dışı ürün üretimi hakkında değerlendirmelerde bulunmak üzere arazi incelemelerini müteakip toplantı düzenlendi. Toplantıya Daire Başkan ve Başkan yardımcısı ile beraber Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Bölge Müdür Yardımcısı Gültekin Aksan, Odüh Şube Müdürü Hasan Yıldız, Kastamonu bölge müdürlüğü Odüh Şube Müdürü Ergün Kahvecioğlu, Amasya Bölge Müdürlüğü Odüh Şube Müdürü Metin Akbaş, Bartın, Ereğli ve Zonguldak İşletme Müdürlüğü İşletme müdürleri ve İşletme şefleri, Çaycuma Meslek Yüksek okulundan Doçent Dr. Hikmet Yazıcı ile Bartın ve Zonguldak illerinde defne ihracatı ve ticareti yapan bazı firma temsilcileri ile defne üretimi yapanlar katıldı. Katılım sağlayan Amasya ve Kastamonu Bölge Müdürlükleri temsilcileri ile özellikle uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda yeknesaklık sağlandı.
Ülkemizde 2019 yılında üretilen miktarın % 43,3 (14.091 ton) ürün Bartın ve Zonguldak illerinde üretildiği bilinen Defne başta olmak üzere Odun dışı ürün üretimini nitelik ve nicelik olarak arttırarak ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamak temelinde tüm fikir ve öneriler değerlendirilerek uygulamaya geçmek üzere notlar alındı Karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri karşılıklı olarak istişare edildi. Tüm paydaşların ülke ekonomisine katkı sağlamak noktasında üzerine düşen görevi yerine getirmek üzere katkı sağlaması memnuniyetle karşılandı. 
Başta Daire Başkanımız olmak üzere Bölgemize yapılan bilgi paylaşımında katkı ve desteklerden dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48