'Kripto' FETÖ operasyonunda 24 asker adliyeye sevk edildi

'Kripto' FETÖ operasyonunda 24 asker adliyeye sevk edildi

'Kripto' FETÖ operasyonunda 24 asker adliyeye sevk edildi

ZONGULDAK merkezli 9 il ve KKTCde FETÖ/PDYnin kripto askerlerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 24 asker adliyeye sevk edildi. Askerlerden 19unun etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediği öğrenildi.
Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 2013- 2016 yılları arasında örgütün mahrem imamlarının kullandığı ankesörlü telefon aramaları ile maskelenen randevu sistemi ile buluşarak örgütsel faaliyetlerde bulunan FETÖ/PDYnin kripto askerlerine yönelik yakalama kararı çıkartıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Terör Mücadele ve Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri geçen 27 Aralıkta Zonguldak, İzmir, Bursa, İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bolu, Çanakkale ve Mersinin yanı sıra KKTCde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda Altındağ Askerlik Şube Başkanı Albay A.K.nin ve daha önceden meslekten ihraç edilen subaylarında bulunduğu 24 asker gözaltına alındı. Emniyette ifade veren şüphelilerden 19unun etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediklerini söyledikleri öğrenildi.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48