Macera aramaya da niyetimiz yok!..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hakkı Güney’den Kdz. Ereğli açıklaması

Macera aramaya da niyetimiz yok!..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hakkı Güney, Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Kdz. Ereğli’den galip çıkmak için akıllı hareket edeceklerini söyledi.
Aday Adayı olan eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın aday olmaya hakkı olduğunu ve bundan böyle maceraya atılmak istemediklerini söyleyen Hakkı Güney, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yayınladığı genelge ile hareket edeceklerini söyledi.
‘HALİL POSBIYIK’IN ADAY OLMAKTA HAKKIDIR’
Ereğli’de ki potansiyeli görmezden gelemeyeceklerini söyleyen Hakkı Güney: “Halil Posbıyık partimizin üyesidir ve aday olmakta hakkıdır. Potansiyeli de olan eski belediye başkanımızdır. 2014 yılında devlet bütün imkanlarını orada kullandı. Aslında Halil Posbıyık seçimi orada almıştı. CHP2nin üyesi genç, kadın yada erkek herkes adaylık süreci başladığı zaman aday olabilir. CHP Kdz. Ereğli’de kimle kazanacaksa yoluna onunla devam eder. Bir İl Başkanı olarak Genel başkanıma da bunu anlatacağım. Orada bir potansiyel var ve biz onu görmezden gelemeyiz. Bu saatten sonra macera aramaya da niyetimiz yok. 2014 yılında nasıl akıllı hareket etmişsek yine aynı hareket edeceğiz. 
‘GENEL BAŞKANIMIZDAN GELECEK GENELGEYİ BEKLİYORUZ’
Genel Başkanlarından gelecek olan genelgeye göre hareket edeceklerini söyleyen Hakkı Güney: “1 Ekim’de başlayıp 19 Ekim’de bitecek olan aday adayı müracaatları var. Mevcut belediye başkanlarımızın müracaat etmesine gerek yok. Şu an Zonguldak’ta konuşulan isimler var. 1 Ekim’de başlayan müracaatlarla değerlendirmeye alacağız. Milletvekillerimiz üç gün sürecek olan kampa katıldılar, ardından bizlerde böyle bir kampa katılabiliriz. Genel Başkanımız üç gün süren kampta milletvekillerimizle birlikte bir strateji belirleyecek. Daha sonra bizlerle paylaşım yapacak. Bu süreçte Genel Başkanımızdan gelecek genelgeyi bekliyoruz” dedi. (Gamze Taşdemir)

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48