Madenci Korosu büyük alkış aldı

Madenci Korosu büyük alkış aldı

Zonguldak’ta yerin yüzlerce metre derinliklerinde kömür çıkarmak için ter döken, Türkiye’nin demokrasi tarihinin en önemli eylemlerini gerçekleştiren, Türkiye’nin her tarafında afetzedelerin yardımına koşan, ürettikleri makinelerle bölgeye umut veren madenciler bu kez de konser verdi. Ankara’da Nazım Hikmet Sanat ve Kongre Merkezi’nde baretleriyle sahneye çıkan madenciler dinleyiciden tam not aldı.

Zonguldak maden işçilerinden oluşan Madenci Korosu, Ankara’da Nazım Hikmet Sanat ve Kongre Merkezi’nde bir konser verdi. Konser için sahneye baretleriyle çıkan madenciler, performanslarıyla tam not aldı.

Zonguldak Kent Konseyi, Genel Maden İşçileri Sendikası ve Ankara Zonguldaklılar Derneği’nin girişimleriyle gerçekleştirilen konsere; Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar,AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların genel başkanları,Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, GMİS eski yöneticileri, TTK eski genel müdürleri, GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Zonguldaklı katıldı.

ATALAY MADENCİ KOROSU’NUN KONSERİNE KATILDI

5-7 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen TÜRK-İŞ 23’üncü Olağan Genel Kurulu’nda yeniden genel başkanlığa seçilen Ergün Atalay seçim sonuçlarının belli olmasının ardından Madenciler Korosu’nun verdiği konsere katıldı.

Burada bir konuşma yapan Ergün Atalay şunları söyledi: “Hepinizi TÜRK-İŞ ve şahsım adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Bir saat önce yeniden TÜRK-İŞ’in Genel Başkanı seçildim. Ben seçimden sonra, Adapazarlıyım, Adapazarı’na gidiyorum. İlk başkan olduğumzaman rahmetli annem sağdı önce onun elini öpüyorum. Sonra okulu ziyaret ediyorum. Sonra Zonguldak’ta madene iniyorum, sonra da TÜRK-İŞ’e geliyordum.

Bu akşam Adapazarı’na gideceğim, annem rahmetli oldu, Pazartesi onun mezarını ziyaret edeceğim. Salı günü de Zonguldak’a geleceğim.  Tam buraya gelince neyin ne olduğunu anladım. Ben evime geldim. Bu kardeşlerimin ben ağabeyleriyim. Bu davetten dolayı TÜRK-İŞ BaşkanlarKurulu olarak bir heyet oluşturduk. Burada Ağaç-İş’in başkanı, Maden-İş’in başkanı, Harp-İş’in Başkanı var. Ben madenci kardeşlerimin gözlerinden öpüyorum, Allah, ayaklarına taş değdirmesin”.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Konserde madenci kıyafetleri ile sahneye çıkan koronun konseri büyük beğeni topladı.

Madenci Korosu’na program sonunda çiçek takdim edildi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48