Madenci Oğlunun Baba Acısı

(Özel haber) Madenci oğlunun baba acısı 4 yıldır dinmiyor

Madenci Oğlunun Baba Acısı

Zonguldakta 2013 yılında meydana gelen maden faciasında babasını kaybeden 18 yaşındaki oğlu, Babalar Gününde babasının mezarını ziyaret etti.
7 Ocak 2013 günü Kozlu ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumuna ait müessesede taşeron firmanın galeri açma çalışmaları sırasında gaz püskürmesi yaşanmıştı. Eksi 630 kodunda yaşanan olaydan günler sonra işçilerin cansız bedenlerine ulaşıldı. Yaşanan faciada 8 işçi yaşamını yitirdi. Olaydan sonra başlayan yargı süreci de halen devam ediyor. Maden faciasında yaşamını yitiren iki çocuk babası 42 yaşındaki Yüksel Kocanın kaderi de babasıyla aynı oldu. Yüksel Kocanın babası Hasan Kocanın da 1983 yılında aynı ocakta metan gazı patlamasında hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Yüksel Kocanın evinden yükselen feryatlar da 4 yıldır dinmedi.
Dedesini ve babasını maden ocaklarında kaybeden 18 yaşındaki Burakcan Koca, Babalar Gününde babasının mezarını ziyaret edip çiçek bıraktı. En çok bayram günleri babasının yokluğunu yaşadığını anlatan Burakcan Koca, yargı sürecinin de bir an önce sonuçlanmasını istedi. Babasının mezarı başında dua eden Burakcan Koca, 18 yaşındayım. 2013te maden faciasında grizu patlamasında babamı kaybettim. 4 yıl geçti aradan. Babamın yokluğunu bayramlarda, bayramlaşmalarda hissettim. Babalar Gününde herkes babasıyla mutlu bir gün yaşıyor. Ben kendi başıma kalıyorum. Üzgünce bakıyorum, o zaman anladım babasızlığı. Babam şu an yaşasaydı her istediğini yapardım. Bir dediğini iki etmezdim. Kıymetini o zaman anladım. Olayın üzerinden 4 yıl geçti. Halen daha davası sonuçlanmadı. Her gittiğimizde davayı ileri bir tarihe erteliyorlar. Biz artık mahkemelerin ertelenmemesini istiyoruz. Ocaklarda iş güvenliği olsa benim gibi başka çocuklar da üzülmezdi dedi.
Öte yandan, maden faciasında Hasan Bozacı, Muharrem Yapıcı, Yüksel Koca, Ahmet Şekerci, Köksal Kadıoğlu, Muhsin Akyüz, Satılmış Arslan, Hüseyin Kürekçi hayatlarını kaybetmişti.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2017, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48