Mecliste Şok İddialar. 40 dk. Ara Verildi.

Mecliste Şok İddialar. 40 dk. Ara Verildi.Genel Meclisi Ocak ayı 5. birleşimi yapıldı.

Mecliste Şok İddialar. 40 dk. Ara Verildi.

Ocak ayı meclis toplantısının 5. oturumu il Genel Meclisi toplantı salonunda meclis başkanı Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleşti. Toplantı, açılış ve yoklamanın ardından bir önceki oturuma ait tutanak özetinin okunup oylanması ile başladı.

Gündem maddesinde yer alan, İl Özel idaresi bünyesinde bulunan araç ve iş makinelerinin, boş olduğu zamanlarda değerlendirilmesi amacıyla 2018 yılı kiralama bedellerinin belirlenmesi hususu görüşülerek oy çokluğu ile kiralanmamasına karar verildi.

Gündemin diğer maddesinde yer alan Devrek İlçesi’nde bulunan, mülkiyeti özel idareye ait 62 pafta, 13 parsel de kayıtlı Devrek Özel idare sitesinin satışı ile ilgili, plan ve bütçe ile içişleri komisyonunın ortaklaşa hazırlamış olduğu 1-2 sayılı raporları görüşülerek Devrek’te Özel İdarede bulunan taşınmazın satılmaması oy çokluğu ile kabul edildi.

Meclise sunulan önegede, Devrek ilçesi Gürbüzler Köyünde ve çevre köylerinde gençlerin spor yapacakları yer bulunmadığından Gürbüzler Köyü sınırları içinde bulunan yerin spor sahası yapılması önergesi sunularak plan bütçe, Gençlik spor ve köylere hizmet komisyonuna havale edildi.

Meclise verilen diğer bir önergede, Alaplı Mollabey arasındaki 6 kilometrelik yol genişletme çalışması yapılması plan bütçe komisyonuna havale edildi.

Başkanlık divanına verilen bir diğer önergede meclis üyelerinin imzası ile Taşeron da çalışan 16 kişinin kadroya alınması ekstradan 30 yeni ismin bu listeye girdiği iddia edildi. Özel idare de bir ziraat mühendisinin alın diyor ancak nerede kullanılacak konusu iddiaların arasında yer aldı. Diğer taraftan alınan 30 yeni ismin çoğunluğunun kadın olması meclis veleri arasında tartışma konusu oldu. Yol bakım, rot mix, karla mücadele noktasında noktasında kadın işçilerin ne kadar iyi kadın işçilerin ne kadar yararlı olabileceği tartışıldı.Ayrıca işe alımlarda liyakatın esas alınıp alınmadı tartışma konusu oldu. Akabinde meclis toplantısına 40 dakika ara verildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48