MECLİSTE YENİ MÜTEVELLİ HEYETLERİ BELİRLENDİ

MECLİSTE YENİ MÜTEVELLİ HEYETLERİ BELİRLENDİ

Zonguldak İl Genel Meclisi Pandemiden etkilenen kiracılarına müjdeli bir karar aldı.

Pandemiden direk etkilenen 6 kiracısından 3 ay kira alınmayacak, kısmen etkilenen 10 kiracısından ise yüzde 50 indirim kararı alındı.

Mecliste ayrıca yeni mütevelli heyetleri belirlendi.

Zonguldak İl Genel Meclisinin Ocak 2021 3.Birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığında gerçekleştirildi. 

Açılış ve Yoklamanın ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. 

İl Genel Meclisinin 2021 yılı bir aylık tatil tarihinin belirlenmesi hususunun görüşüldü ve Ağustos ayında tatil yapılması kararı oy birliği ile karar verildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde, 2021 yılında görev yapmak üzere, İlimiz ve İlçelerinden 2’şer hayırsever vatandaşın  seçilmesi hususunun görüşülerek karara bağlandı. Buna göre yeni mütevelli heyet şu isimlerden oluştu. 

Merkez : Halil İbrahim Yılmaz Nizamettin Uçar             

Kilimli : İlknur Demirsoy Zekeriya Hasanoğlu       

Kozlu : Erol Karaaslan Cemal Sevinç.      

Alaplı : Sacit Korkmaz  İbrahim Şengün.                       

Çaycuma : Adil Kabacı  Baki Akbaş   

Devrek : Mustafa Yumurtacı Cengiz Açıkgöz.      

Ereğli : Yüksel Demirbaş Recep Akdeniz.         

Gökçebey : Fatma Bayraklı, Kemal Etçibaşı

İL GENEL MECLİSİNDEN ÖZEL İDARE KİRACILARINA MÜJDE

17.04.2020 tarih ve 31102 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7244 sayılı “Yeni Koronavirüs (Covid-19) salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata etkilerinin azaltılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına dair Kanun” un alacakların ertelenmesi, alınmaması veya yapılandırılması başlıklı 1. maddesinin (ç) fıkrası uyarınca  görüşülerek karara bağlandı. Buna göre,  Pandemiden direk etkilenen 6 kiracısından 3 ay kira alınmayacak, kısmen etkilenen 10 kiracısından ise yüzde 50 indirim kararı alındı.

15 KÖYE MEZARLIK YAPILMASI KARARI KABUL EDİLDİ

İlimiz -Devrek İlçesi, Çorak, Akçabey, Kurudere Köyleri;  -Çaycuma İlçesi, Kalaycıoğlu, Şeyhoğlu, Dereköseler, Sipahiler Köyleri; -Kozlu İlçesi; Üçköy, Kızılcakese, Örencik Köyleri; -Ereğli İlçesi, Süleymanbeyler, Yenidoğancılar Köyleri; -Merkez İlçesi; Kaleoğlu, Alancık Köyleri,Gökçebey İlçesi Duhancılar Köyünde söz konusu mezarlık çalışmaları ile ilgili iş ve işlemlerin yapılabilmesi için, İl Özel İdaresi 2020 yılı yatırım ve proje programına alınması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler , Çevre ve Sağlık ile Plan ve Bütçe Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 29 – 24 – 20 – 37 sayılı raporlarının görüşülerek kabül edidi.

Alaplı Yol ağı ile ilgili verilen önergenin kabulünden sonra meclis, gelecek toplantının gün ve saatinin belirlenmesi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48