MECLİSTEN İL VE İLÇELER İÇİN ÖNEMLİ KARARLAR ÇIKTI

MECLİSTEN İL VE İLÇELER İÇİN ÖNEMLİ KARARLAR ÇIKTI

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin 4 birleşimi gerçekleştirildi.İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında  gerçekleştiren birleşimde açılış ve yoklamanın  ardından bir önceki oturumu ayı toplantısı tutanak özeti okunarak oylandı.
Ereğli- Erenler Köyü ve Ballıca Köyü içme suyu sondajlarıyla ilgili iş ve işlemlerinin yapılabilmesi için, İl Özel İdare 2021 yılı HJE programına alınması ile ilgili Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlarının görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Alaplı İlçesi Çamlıbel Köyünde, köy imkanlarıyla açılacak içme suyu sondaj kuyusuna, Yeraltısuyu Arama belgesi alınacağından, 2021 yılı Ek HJE Programına alınması, Devrek İlçesi Sofular Köyünde mevcut membaların tahsisi yapılacağından, 2021 Yılı Ek Etüt Programına alınması, Kilimli İlçesi Türkali Köyünde ilave su temin etmek amacıyla drenaj yapılacağından,  2021 yılı Ek Etüt Programına alınması ile ilgili Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlar görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. 

Ereğli İlçesi, Süleymanbeyler Köyü sınırları içinde bulunan, 125 ada 49 parsel ve 121 ada 39 parseller ve komşu parseller üzerinde Orta Ölçekli Sanayi alanı yapılacağı anlaşılmış olup, bahsi geçen alanın, köy yerleşik alanı içine alınması ile ilgili Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları  raporları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Ereğli İlçesi, Artıklar Köyü yolunun girişinin dar olması nedeniyle yolun genişletilmesi gerektiği anlaşıldığından, bahse konu yolun bir kısmı orman alanı içinde bulunduğundan gerekli izinlerin alınarak çalışmaların yapılabilmesi için 2021 yılı İl Özel İdaresi ek yatırım programına alınması ile ilgili Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlar görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. 

Mecliste gündem dışı söz alan Çaycuma İl Genel Meclis Üyesi Burhanettin Çakır, normalleşme ile birlikte yolcu trenleri sefere başladığını ancak yaklaşık 60 yıldır faaliyette Gökçeler sefercik ve üçburgu ara duraklarına artık yolcu treninin durmadığını belirterek, en azından sabah işe gidiş ve akşam giriş saatlerinde trenlerinin bu duraklarda durması çağrısında bulundu.
Çaycuma İl genel meclis üyesi Arif Sefer ciddi bir konu ile ilgili AK Parti Zonguldak milletvekili Ahmet Çolakoğlu ile görüştüğünü ve konunun yakın zamanda çözüleceğini söyledi.

Gelecek toplantının günü ve saatinin belirlenmesiyle birleşim sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48