MEMUR-SEN İSRAİL'İ KINADI

MEMUR-SEN İSRAİL'İ KINADI

Terör devleti İsrail ilin mübarek ramazan ayında ilk kıblemiz mescidi aksaya yaptığı çirkin saldırı ve Filistin Müslüman din kardeşimize uyguladığı şiddet Zonguldak ve Memur Sen tarafından kınandı.


Memur - Sen Zonguldak İl Temsilciliği İsrail devletini kınamak, Filistin‘e destek vermek smacıyla araç konvoyu oluşturuldu ve  Madenci Anıtı’nda basın açıklaması yaptı. 


Zonguldak madenci Anıtı’nda basın açıklaması yaparakist İsrail devletini kınayan Mescidi Aksa Özgürleşmeden İnsanlık Özgürleşemez diyen Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar; “Filistinli Şair Mahmut Derviş, yarım asır önce böyle haykırdı düşmana, “Kudüş’te” şiiriyle.
Bir ulus, bir ümmet böyle böyle ölmeyi unuttu…Filistin, saldırı altında…Kudüs, kirli postallar altında eziliyor… Mesicidi aksa, gettolaşmış ruhların, terörist canilerin tasallutu altında.Ve bir halk direnmeye devam ediyor, iki yüzlü dünyaya inat, başını kuma gömen idraksizlere inat.Bir halk, bir ümmet ölüme aldırış etmeden, korkak düşmanın üzerine yürüyor, atsız pusatsız.
Utan dünya…Utan insanlık…
 Biz bugün burada hatırlatma yapmak için, o, teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık.
Evet. İnsan olmanın asgari şartı bugün bu meydanda toplanmaktır.
Coviti, stratejik bir aparata dönüştüren, insanlığın bu zayıf anında hayasızca ilk kıblemiz Mescidi aksaya saldıran terörist İsrail’in yaptıklarını telin etmek, asgari bir durum arzetmektedir.
Fakat biz şunu da biliyoruz:
Ziyanda olan bu asırda, başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve maalesef onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenler, terörirst İsrail’in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır.
Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen kanı ve terörü desteklemektedir.
Onun için terörist İsrail bu kadar fütursuz, bu kadar hayasız davranmaktadır.
Onun için İsrail, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir.
Tam da bu yüzden, herkes sussa da, Filistinde, Kudüste bizim canımız ciğerimiz dediğimiz kardeşlerimize karşı sürdürülen terör politikalarına karşı haykırmaya,
bu kirli düzenin üzerini örtmeye çalıştığı hakikati yılmadan usanmadan hatırlatmaya ve gerçekleri yüzlülerin yüzlerine çarpmaya devam edeceğiz.
Nasıl ki orada kardeşlerimiz direniyor…
Biz de burada direnmeye devam edeceğiz bu kör düzene karşı.
Yılmayacağız!
Usanmayacağız!
Orada, insanlığın haremine yapılan saldıra karşı direnen yiğitlerin sesi olacağız, sözü olacağız, bu küresel kirli stratejiye karşı biz de burada direneceğiz.
İsrail bir yalan üzerine kurulmuştur.
Siyonist rejimin oluşturduğu bu yalan düzeni elbette yenilecek, bunu imanımız kadar biliyoruz.
Kimileri, gücün oluşturduğu anaforda bunu göremeyebilir, pusabilir.
Fakat biz zulmün abad olmayacağına iman etmişiz.
Filistinde, teknolojiye sırtını dayamış küresel ebrehenin fillerine karşı taşla sapanla direnen ebabillerin galip geleceğini göreceğiz hep birlikte.
Ne var ki, terörist İsrail’in oluşturduğu kanlı politikalara karşı kulaklarını tıkayıp, başını kuma gömenlerin büyük bir hüsrana uğrayacaklarını da hatırlatmak isteriz.
Biz biliyoruz ki;
İsrail, asırlara sari getto kültürüyle o bölgede hep düşman üreterek varolmaktadır.
Evet, İsrail, korkularının esiridir.
Ve İsrail, holokost endüstrisinden beslenen lobilerin esiri olduğu için şiddeti politikalarının merkezine koymuştur.
Kimileri bu söylediklerimizi hamaset diyebilir…
Fakat biz imanımızla buradayız, yüreğimizle buradayız ve tarih şuurumuzla buradayız.
Tam da bu sebepten diyoruz ki, korku ve şiddet üzerine inşa edilmiş hiçbir sistem ayakta kalamaz.
Korku ve şiddetin üreteceği tek şey vardır o da terör.
İsrail’in bu bölgeye yerleşme sürecine bir bakın, temelinde terör göreceksiniz.
İsrail’in sözde kurucusu ve sözde ilk cumhurbaşkanı Ben Gurion ve ondan sonra görev alan birçok yöneticisi, terör ve tedhiş hareketlerinin içinde bulunmuş kişilerdir.
Yani İsrail’in temelinde terör vardır, kan vardır, kin vardır ve ırkçılık üzerine bina edilmiş Siyonist rejimin oluşturduğu ipe sapa gelmez kör bir inanç vardır.
Siyonistlerin ilk saldırılarını hatırlamadan…
İşgal edilen ilk şehir Hayfayı hatırlamadan…
İki yüzlü emperyalistlerin çatışmala bölgeler teorisini bilmeden…
Mescid-i Aksaya yapılan saldırıları anlayamayız.
Vadedilmiş topraklar bu kanlı sistemin motivasyon kaynağıdır.
Holokost endüstrisinden beslenen lobiler, bu kanlı çarkın başındaki yapılardır.
Ve maalesef bu yapılarla işbirliği yapan nevzuhur devletçikler, kabileci kafalar, mücadeleyi içten baltalamaktadır.
Ama bu bir mücadeledir: hak ve batılın mücadelesi.
evet, bu insanlık ve adalet mücadelesidir.
Bugün İsrail ve onu destekleyenlere karşı, onunla işbirliği yapanlara karşı verilecek mücadelenin sonunda insanlık adalete ulaşacaktır.
Tarih İsraili devlet olarak, bilim siyonizmi fikir olarak reddetmiştir. Bu açık ve net.
Şimdi sıra Müslümanlarda ve dünyanın tüm iyi insanlarında; İsrail’i kanıyla, kiniyle ve kiriyle, zulmü ve terörüyle zihinlerimizde reddetmenin, işgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden defetmenin vaktidir.
Bakınız; bir Filistinli çocuğun gözünden düşen bir damla bugün insanlığın bütünü için Nuh tufanı hükmündedir.
Hepimizi kurtaracak nuhun gemisi ise İsraile karşı dirayet, Filistinde, Kudüste ve Mescidi aksada adalat için mücadeledir.
Bunun yolu da hükmü de bellidir:
Adı filistin başkenti Kudüs, manevi zemini Mescidi Aksa olan Bağımsız ve Özgür bir devlettir.
Siyonizmin bilindik ilizyonlarını aldırış etmeden, kapitalizm ve emperyalizmin sığınağı söylemlerin tazyikine kapılmadan bu kutlu mücadele devam edeceğiz.
“Asra yemin olsun ki, insan mutlaka ziyandadır. Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.” İlahi hükmünce hareket edip adalet sağlanıncaya, mescidi aksa ve Kudüs özgürleşinceye ve dahi Filistin bağımsızlığına kavuşuncaya kadar mücadele devam edeceğiz” dedi.

Kamuran Aşkae'ı ın konuşmasından sonra filistin'deki mazlum kardeşlerimiz için dualar edildi, sakalar okundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48