MHP'den 'il başkanlığı' açıklaması!

MHP'den 'il başkanlığı' açıklaması!

MHP'den 'il başkanlığı' açıklaması!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, 24 Haziran seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Seçim öncesi anket şirketlerinin MHP’nin oylarını düşük gösterdiğini belirten MHP’li Kıransoy, seçim sonuçlarının ardından kalemşörlerin boyunun ölçüsünü aldığını ifade etti.
Hazırlanan on madde ile Zonguldak sorunlarının çözümüne yönelik ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Kıransoy, Milletvekili çıkaramadıkları için vatandaşa yeterli şekilde bu maddeleri anlatamadıkları neticesine vardıklarını ifade etti. Kıransoy ayrıca Milletvekili adaylığı için il başkanlığından istifa eden Hamdi Ayan’ın tekrar il başkanı olabileceği imasında bulundu. Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, “Teşkilatlar Hamdi Ayan’ın geri dönmesini isteyecektir “dedi. 
“YETERLİ ANLATAMADIK”
24 Haziran’da gerçekleştirilen seçimlerinde ardından değerlendirmelerde bulunan MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, “Bizim hedefimiz oyları arttırmak değil milletvekili çıkarmaktı. Netice itibari ile MHP teşkilatları milletvekili çıkaramamıştır. Olayın sevindirici tarafı bize biçilen role uygun oynamışızdır. Bildiğiniz gibi anket kuruluşlar MHP’nin oy oranını %5, %6 şeklinde gösteriyordu. Bu seçim sonuçları bu oranları gösteren kalemşörlere gerekli cevabı vermiştir. Seçimlerin öncelikle ülkemize, milletimize ve Zonguldak’a hayırlar getirmesini diliyorum. Zonguldak beş milletvekili seçmiştir. Umuyorum ki bu 5 isim şehrin yararına olacak projeler üretir. Zonguldak’ı içinden bulunduğu durumdan kurtaracak formüllere imza atmalarını diliyorum. Bu tür çalışmaları MHP olarak desteklediğimiz gibi bundan sonra da destekleyeceğiz. Ama şehir ile ilgili gerekenleri yapmayanları da halkımıza şikayet edeceğiz. Zonguldak’ın sorunlarının çözümünü madde madde anlatmıştık. Ancak bu konuda yetersiz kaldığımızı düşünüyorum. Yetersiz kalmasaydık netice alırdık. Bu bizim için bir son değil. Başlangıç olacaktır” dedi.
“TEŞKİLATLAR TALEP EDECEKTİR”
Milletvekili adaylığı için MHP İlk Başkanlığından istifa eden Hamdi Ayan’ın geri döneceği sinyallerini veren Başkan Kıransoy, “Hamdi Ayan yıllarca bizim il başkanlığımızı yapmıştır. En sonda da milletvekili adayımız olmuştur. Teşkilatlarımız tabi ki kendisinin dönmesini talep edecektir. Bunu Merkez İlçe teşkilatı da talep edecek. Ama karar kendisine aittir. Teşkilatında başında veya dışında olması çok şeyi değiştirmeyecektir. Hamdi Ayan MHP için olmazsa olmazlardan olmuştur” dedi.

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48