Milletvekili tarih almıştı “o çalışma” başladı.. 

Milletvekili tarih almıştı “o çalışma” başladı.. 

Milletvekili tarih almıştı “o çalışma” başladı.. 

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz'ın talebi doğrultusunda geçtiğimiz hafta Zonguldak Belediyesi'nde, Enerji-Sa yetkilileri ve Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir'in  katılımıyla Kapuz-İnağzı-Kilimli-Çatalağzı Karayolu güzergahında yapımı devam eden enerji altyapı çalışması, bu çalışmanın yollarda yarattığı trafik güvenliği sorunu ve bu yolu kullanan Zonguldak halkının mağduriyetleri gündemli bir toplantı gerçekleştirilmişti.

Bu toplantıda, enerji altyapı çalışmasının yapıldığı yol güzergahları üzerinde sahada  incelemeler yaptığını belirten Yavuzyılmaz; trafik ve can güvenliği açısından tehlike içeren çalışmaların hızla tamamlanması için öncelikli aksiyon alınması gereken bölgeleri yetkililere iletmiş ve özellikle yolların daralarak tek şeride düştüğü kısımlara acil müdahale edilip yolun üstyapısının tamamlanmasını istemişti.

Yavuzyılmaz'ın asfaltlamanın hızlı şekilde başlaması yönündeki talepleri doğrultusunda Enerji Sa yetkilileri 19 Eylül günü çalışmaların başlayacağının sözünü vermişti.

Yavuzyılmaz, 19 Eylül tarihi itibari ile şirketin  Çatalağzı-Kilimli arasında kazı yapılan bölgede asfaltlama çalışmalarına başlayıp başlamadığını yerinde tespit etmek amacıyla sözkonusu güzergaha giderek incelemelerde bulundu. 

Yavuzyılmaz konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Geçtiğimiz hafta Kapuz-Kilimli-Çatalağzı güzergahında Enerji Sa yetkilileriyle enerji altyapı çalışmaları ile ilgili toplantı yaparak, kendilerine bu güzergahta vatandaşlarımızın yaşadıkları olumsuzlukları detaylı olarak anlatmıştım. 19 Eylül'de Çatalağzı'nın Kilimli istikametindeki çıkışından itibaren asfaltlamanın başlayacağı konusunda söz almıştık. 
Yerinde yaptığımız saha incelemesi neticesinde söylemekteyim ki, asfaltlama çalışması 19 Eylül tarihi itibariyle başlamıştır. Hayırlı olsun. 

Talebimiz doğrultusunda, asfaltlama çalışma güzerhahındaki iş programının; öncül ve ardıl işlerin, çalışan sayısının ve iş makinası adetlerinin belirtildiği, hangi bölgelerde, hangi tarihlerde ne kadar süre çalışma yapılacağının bir takvim dahilindeki planları üzerinde firmanın mühendisleri çalışmaktadır. İş programını kesinleştirmemize müteakip sizlerle paylaşacağım.

Asfaltlama çalışmasının başlamasında, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 

Bu çalışmalar tamamlana kadar, halkımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için çaba göstermeye ve çalışmaların etkin bir iş programı dahilindeki yapımına ve koordinasyonuna katkı sağlamaya devam edeceğim'' dedi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48