Mirza Bebek, Yaşam Mücadelesi Veriyor

Mirza Bebek, Yaşam Mücadelesi Veriyor

Mirza Bebek, Yaşam Mücadelesi Veriyor

Zonguldakın mevsimlik fındık işçisi olarak Alaplı ilçesine gelen Kaya Ailesinin 1,5 yaşındaki bebekleri Mirza Kaya, düştüğü derede boğuldu. Ailesinin hareketsiz olarak bulduğu bebek sevk edildiği BEÜ Uygulama ve Araştırma Merkezinde yaşam mücadelesi veriyor.
Gaziantepin Şehitkamil ilçesinde yaşayan Kaya Ailesi, mevsimlik fındık işçisi olarak Alaplı ilçesine geldi. Fındık işçisi olarak çalışan baba Onur Kaya ve eşi Aysun Kaya, fındık topladığı sırada iddiaya göre tek çocukları olan 1,5 yaşındaki bebekleri Mirza bahçe kenarında bulunan dereye düştü. Bebeklerinin olmadığını fark eden aile telaş içerisinde Mirzayı aradı. Dere kenarında hareketsiz şekilde yatarken bulunan Mirza Kaya, olay yerine çağrılan 112 sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Alaplı Delvte Hastanesine kaldırıldı.
Talihsiz bebek, 40 dakikalık kalp masajının ardından hayata döndürüldü. Kaya, ambulansla Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Çocuk Sağlığı Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alınan Mirza Kayanın hayati tehlikesi devam ediyor. BEÜ Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekim vekili Doç. Dr. Aydemir Kale, Mirza bebek dün Alaplıda boğulma durumu söz konusu olmuş. Bilinci kapalı bir şekilde bizim hastanemize sevk edilmiş. Ne kadar süre suda ve oksijensiz kaldığı belli değil. Çocuk Hastalıkları Yoğun Bakım ünitesine alınıp tedavisine orada başlandı. Şu an için makineye bağlı ve bilinci yerinde değil. Destek tedavisi devam edecek. Hayati tehlikesi devam ediyor. Durumu ciddiyetini koruyor diye konuştu.

haber

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48